Фінмоніторинг: як стати на облік і повідомляти про фінансові операції ⏩
Зокрема постановою НБУ від 14.01.2022 № 3:
- розширили коло посередників, з якими резиденти можуть здійснювати розрахунки в іноземній валюті на вторинному ринку ОВДП, небанківськими установами – інвестиційними фірмами. Раніше такі операції можна було здійснювати лише з банками. Це дасть змогу забезпечити рівні умови для учасників вторинного ринку ОВДП, посилити конкуренцію між ними, розширити можливості для роздрібних інвесторів і загалом сприятиме підвищенню ліквідності ринку державних цінних паперів;
- забезпечили можливості для впровадження банками на ринку платіжних послуг України нових моделей транскордонних переказів. Це означає, що банкам дозволяється зараховувати отримувачам – фізичним особам в Україні на їхні поточні рахунки в національній валюті перекази, що надійшли з-за кордону в іноземній валюті з використанням кореспондентських рахунків банків. Наразі такі умови діяли лише для транскордонних переказів через міжнародні платіжні системи.
Крім того НБУ актуалізував окремі норми з метою спрощення для громадян процедури переказів у незначному розмірі за кордон для оплати продукції, робіт, послуг, що набуваються ними за межами України для власного споживання.
Банки матимуть можливість не зараховувати на поточні рахунки громадян іноземну валюту, придбану ними на зазначені цілі, а одразу здійснювати подальший переказ цієї валюти з транзитного рахунку банку.
Вважається, що наведені зміни на ринку платіжних послуг сприятимуть подальшому розвитку цього ринку, зниженню вартості відповідних послуг для споживачів, підвищенню їх якості та збільшенню надходжень приватних грошових переказів в Україну.