Безготівкова оплата або cashless-розрахунки
Правовідносини у цій сфері регулюють:
- Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі – Закон № 265)
- Податковий кодекс України (ПК).
Порядок ведення касових операцій у національній валюті України юрособами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності, ФОП, фізособами визначив Нацбанк Положенням від 29.12.2017 № 148 (далі — Положення № 148).
Госпсуб’єкти мають право здійснювати розрахунки готівкою упродовж одного дня за одним або кількома платіжними документами з фізособами – у розмірі до 50 тис. грн уключно.
Платежі понад установлені граничні суми проводять через надавачів платіжних послуг шляхом переказу коштів із рахунку на рахунок або внесення коштів до кас надавачів платіжних послуг для подальшого їх переказу на рахунки. Кількість госпсуб’єктів та фізосіб, з якими здійснюють готівкові розрахунки, упродовж дня не обмежується (п 6 розділу ІІ Положення № 148).
Платежі на суму, що перевищує 50 тис. грн, проводять через надавачів платіжних послуг шляхом переказу коштів із рахунку на рахунок або внесення коштів до кас надавачів платіжних послуг для подальшого їх переказу на рахунки.
Тож, якщо вартість реалізованих товарів фізособі перевищує 50 тис. грн, то такий розрахунок можна провести в одному розрахунковому документі комбіновано готівковими коштами та із застосуванням електронного платіжного засобу одночасно, за умови, що сума готівкових коштів не перевищуватиме розміру 50 тис. грн уключно.
За інформацією ДПС у Дніпропетровській області
Найпоширеніші проблеми мають підприємства, що користуються електрогенераторами. Коли потрібна ліцензія на зберігання пального? Чи сплачувати екологічний податок? Де взяти норми, щоб списувати пальне на витрати?