Нові зарплатні показники та податкові правила 2024 року
Постанова КМУ від 02.02.2024 № 110
У серпні 2023 року був запущений спільний з Всесвітня продовольча програма (ВПП) ООН проєкт для підтримки пенсіонерів, які проживають у зоні бойових дій, мають низьку пенсію, та не отримують інших грошових допомог від міжнародних організацій. Зараз цю підтримку розширюють. Відповідно до прийнятої постанови Уряду та завдяки підтримці від Німеччини та інших міжнародних донорів, додаткові виплати зможуть отримати особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю.
Зокрема, ВПП протягом трьох місяців надаватиме грошову підтримку тим людям та дітям з інвалідністю, які:
- отримують менше 3 250 грн соціальних виплат від держави;
- не отримують допомогу від інших міжнародних організацій;
- не отримують виплати для ВПО (за винятком тих, хто мешкає на територіях активних або можливих бойових дій, перелік яких визначило Мінреінтеграції).
ВПП надаватиме грошову допомогу як доплату до державної соціальної допомоги на суму, якої не вистачає до 3 250 грн (але не менше 100 грн). Тобто, якщо допомога від держави становить, приміром, — 2 361 грн, ВПП ООН спрямує особі/дитині з інвалідністю додатково ще 889 грн.
Допомогу українцям, які підпадають під критерії програми, нараховуватимуть безпосередньо на банківські рахунки або ж доставлятимуть Укрпоштою (у разі, якщо банківського рахунку немає або людина вже отримує соціальну виплату таким чином). Жодних додаткових дій отримувачу допомоги вчиняти не потрібно.
Наразі програму фінансують Німеччина, Європейський Союз та Швеція, з додатковими внесками інших донорів.
Урядовці запропонували компенсувати витрати на допоміжні засоби, які підприємства закуповують, щоб облаштовувати робочі місця для новоприйнятих працівників з інвалідністю. Хто з роботодавців може отримати компенсацію, на яких умовах і які документи підготувати, пояснює експерт