⚡️ РРО-2022: як працювати без помилок і штрафів
За наявними базами даних ДПС, податківці встановили, що за оприлюдненою адресою здійснюють діяльність два ФОП із зареєстрованими РРО.
Один з ФОП — загальносистеник має ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, при цьому тривалий час до ДПС не надходять дані про проведені розрахункові операції. Інший — єдинник звітує про розрахункові операції з формуванням розрахункових документів (чеки РРО) з найменуванням товару «Продукти харчування» та «Книги».
У січні 2022 року під час виїзду та обстеження магазину зазначених ФОП контролери встановили факт продажу підакцизних товарів без видачі відповідного розрахункового документу.
Перед початком перевірки провели розрахункові операції в безготівковій формі з купівлі коньяку та сигарет відомих марок, при цьому видані чеки банківського терміналу та фіскальні чеки з вказанням товару «Продукти харчування».
За результатами перевірки встановили:
- реалізацію алкогольних напоїв та тютюнових виробів ФОП-єдинником без отримання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;
- використання з порушенням спрощеної системи оподаткування;
- розрахунки зі споживачами здійснювала продавець, яка на момент перевірки не перебувала у трудових відносинах з ФОП.
Прогнозна сума штрафних (фінансових) санкцій складає понад 50 тис. грн.
Крім того, в ході перевірки викликали працівників Нацполіції, які склали протокол про адмінправопорушення за частиною 1 статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення та вилучили з незаконного обігу залишки алкогольних напоїв та тютюнових виробів на суму понад 20 тис. грн.