ФОП пішов на війну, але має працівників: уникнути наслідків допоможе лист-підтвердження форс-мажорних обставин

Податківці роз’яснили, як діяти ФОПу, якщо він пішов на війну та має найманих працівників, які будуть надалі здійснювати діяльність.

Платники податків звільняються від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у зв’язку із настанням форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), засвідчених Торгово-промислово палатою України (ТПП) (пп. 112.8.9 Податкового кодексу України)

ФОПу, як і усім платникам, варто зважати, що через військову агресію Російської Федерації проти України Президент України 24.02.2022 о 5:30 ввів воєнний стан на всій території нашої держави строком на 30 діб (Указ № 64 ). Воєнний стан — це форс-мажорні обставини / обставини непереборної сили. Торгово-промислова палата України (ТПП) засвідчила це листом, який опублікувала на своєму офіційному сайті.

Завантажте та роздрукуйте лист-підтвердження форс-мажорних обставин

Платник податків звільняється від відповідальності у випадку відсутності у нього можливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок, зокрема, щодо дотримання строків:

  • сплати податків та зборів,
  • подання звітності,
  • реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстру податкових накладних, акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, розрахунку коригування у відповідному Реєстрі,
  • подання електронних документів,  що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо.

Разом з тим, такі обов’язки платники мають виконати одразу після припинення дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

Окрім цього, у період дії форс- мажорних обставин (обставин непереборної сили) податкові перевірки не розпочинаються, а розпочаті перевірки зупиняються.

Протягом дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) штрафні санкції за порушення законодавства з питань РРО не застосовуються.

За інформацією Офіційного каналу Податкової служба в Телеграм


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка та податкові канікули ФОП

У фізособи-підприємця є можливість призупинити на місяць свій бізнес та отримати податкові канікули — піти у відпустку. Як її оформити, які нюанси перебування у такій відпустці, зразок заяви на відпустку ФОП — у консультації
38256

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
457641

ФОП на загальній системі оподаткування 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
670243

Податкова декларація платника єдиного податку фізичної особи підприємця 3 група

Облік для спрощенців досить простий, але декларацію треба правильно заповнити та вчасно подати. Сьогодні про те, як це зробити для ФОП на 3-й групі єдиного податку — платників і неплатників ПДВ
147389

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді