В Україні під час російської агресії уряд посилив соціальний захист осіб з інвалідністю з дитинства та подовжив виплату пільг на комунальні послуги до закінчення воєнного стану. Про це повідомило Мінсоцполітики в Telegram.
Ухвалене рішення передбачає три основні зміни. Перша посилює захист людей з інвалідністю. Вона передбачає, що до сукупного доходу сім’ї під час визначення права на отримання та розміру соціальних допомог, що їх надають з урахуванням доходу, не включають державну соціальну допомогу, яку виплачують із надбавкою на догляд: • за дитиною з інвалідністю підгрупи А;
• особою з інвалідністю з дитинства І групи підгрупи А.
Це стосується всіх соціальних виплат, які надають з урахуванням доходу, зокрема допомоги малозабезпеченим сім’ям та житлових субсидій. Тож десятки тисяч осіб з інвалідністю з дитинства зможуть отримати соціальну підтримку у збільшеному розмірі.
Друга зміна забезпечує право внутрішньо переміщених осіб отримувати допомогу на проживання під час воєнного стану, зокрема тих, які мешкають у місцевостях, де через активні бойові дії органи соціального захисту не працюють.
На цей вид допомоги поширили дію особливого порядку нарахування та виплати грошових допомог, пільг і житлових субсидій під час воєнного стану. У тих містах і районах, де органи соціального захисту не мають змоги працювати, централізовано нараховуватимуть і виплачуватимуть допомогу на проживання для внутрішньо переміщених осіб.
Третя зміна захищає права отримувачів пільг. Зокрема, автоматично продовжується строк виплати пільг на оплату житлово-комунальних послуг, що їх надають з урахуванням доходу (багатодітним сім’ям, дітям війни тощо) і які призначили раніше, на весь час воєнного стану плюс один місяць після його скасування. Отримувачам таких пільг під час дії воєнного стану не потрібно звертатися до органів соціального захисту населення, щоб їх продовжити.