НАЗК роз’яснило, що держслужбовці у ЗСУ та теробороні не порушують вимог сумісництва

НАЗК надало роз’яснення, як здотримуватись обмежень щодо запобігання корупції під час участі в обороні України

НАЗК надало роз’яснення від 14.03.2022 № 6, як застосовувати окремі положення Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі — Закон № 1700) у частині дотримання обмежень щодо запобігання корупції під час участі в обороні України, яке розміщене на сайті відомства.

У ньому йдеться про те, що у зв’язку з російським воєнним вторгненням в Україну значна кількість суб’єктів, на яких поширюється дія Закону № 1700, обороняють Батьківщину та проходять військову службу та службу у складі Сил територіальної оборони Збройних Сил України та добровольчих формувань територіальних громад.

Особам, зазначеним у пункті 1 частини 1 статті 3 Закону № 1700, забороняється займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики зі спорту) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачає Конституція або закони України (п. 1 ч. 1 ст. 25 Закону № 1700).

Згідно з частиною 2 статті 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII громадяни України, яких призвали на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період, або прийняли на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану, користуються гарантіями, які передбачає частина 3 статті 119 КЗпП, а також частина 1 статті 53 і частина 2 статті 57 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII, частина 2 статті 44, частина 1 статті 54 і частина 3 статті 63 Закону України «Про фахову передвищу освіту» від 06.06.2019 № 2745-VIII, частина 2 статті 46 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення, зберігаються місце роботи, посада та середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності та у фізичних осіб — підприємців, у яких вони працювали на час призову (ч. 3 ст. 119 КЗпП).

Таким працівникам виплачують грошове забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII.

Отже, державні службовці, які вступили до лав Збройних Сил України, територіальної оборони та добровольчих формувань, не порушують вимоги щодо сумісництва та суміщення.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7328

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4952

Інвентаризація земель

Земля є специфічним об’єктом обліку, з яким має справу далеко не кожне підприємство. Як провести інвентаризацію земель та відобразити земельні ділянки в обліку підприємства, — в цій консультації
5578

Подарунки працівникам: оподаткування

Роботодавці мають добру традицію дарувати своїм працівникам та їхнім дітям подарунки у негрошовій формі, особливо — напередодні зимових свят. Розберемо, які особливості оподаткування подарунків працівникам у натуральній формі
133

Зовнішньоекономічна діяльність 2024

ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД 2024, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
38197

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді