Кредитування бізнесу під 0%, скорочення кількості ліцензій та гарантування 100% вкладів громадян: нові пільги від уряду

Президент України повідомив, що з метою стимулювання економіки України запровадить пільгове кредитування

Володимир Зеленський повідомив, що з метою стимулювання економіки України запровадить:

· пільгове кредитування для підприємців під 0% на час воєнного стану;

· масштабну дерегуляцію;

· гарантування 100% вкладів громадян.

«Я доручив знайти таку законодавчу можливість, щоб держава гарантувала 100% вкладів в українських банках. 100%! Не частину, як зараз, як завжди, а повністю. Увесь депозит. У будь-якому банку нашої держави. Щоб люди не втратили гроші й не боялися цього за жодних обставин. Тож чекаю конкретики, проєкту рішення», — сказав Президент і висловив сподівання, що Верховна Рада підтримає його ініціативу, «бо це потрібно українцям». Він також зауважив, що це — особливе завдання для Нацбанку, народних депутатів та урядовців.

Крім того, за словами глави держави, уряд уже підготував рішення про розширення можливостей кредитування для підприємців на базі програми «5–7–9%». «Будь-який бізнес зможе отримати кредит під 0% на час воєнного стану плюс один місяць після війни. Далі буде мінімальна ставка — 5%. А загальний обсяг кредиту може бути до 60 млн грн. Щоб було ширшим коло тих бізнесів, які зможуть скористатися нашою програмою», — пояснив Володимир Зеленський.

Він повідомив, що незабаром Кабмін проголосує за масштабне скорочення регуляцій. «Було понад 600 дозволів і ліцензій для бізнесу, а залишаються обовʼязковими близько 20. Лише ті, які просто неможливо скасувати. Наприклад, про поводження з радіоактивними відходами. Отже, для абсолютної більшості видів бізнесу в Україні діятиме декларативний принцип: оголосив про початок діяльності — і вільно працюєш», — зазначив глава держави.

За словами Президента, ці рішення стимулюватимуть українську економіку й повертатимуть нашу країну до життя всюди, де бізнесу буде безпечно працювати.

За інформацією сайту Президента України


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансовий лізинг: критерії, оподаткування, бухоблік

Фінансовий лізинг у чомусь подібний до банківського кредиту – він дає можливість отримати бажане майно раніше, та виплачувати кошти за нього поступово, але з відсотками. В консультації про фінансовий лізинг, податкові і бухгалтерські критерії фінансового лізингу, оподаткування і бухгалтерський облік у лізингоотримувача
55310

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них – чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість по кредитам і позикам, якщо по них нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
32256

Овердрафт: як одержати й облікувати

У статті експерт пояснить, що таке овердрафт, яка його відмінність від кредиту, як відобразити овердрафт в бухгалтерському обліку та унаочнить це проведенням.
13237

Що вигідніше — взяти автомобіль у лізинг або в кредит

За договором лізингу лізингодавець передає у виключне користування другій стороні (лізингоодержувачу) на визначений строк майно за умови сплати лізингоодержувачем періодичних лізингових платежів. А об’єктом лізингу може бути нерухоме і рухоме майно, призначене для використання як основні фонди.
5497

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді