Чи мають право податківці проводити фактичні перевірки за період, який вже перевіряли

Податківці мають право перевіряти періоди, які вже перевіряли за наявності законодавчо визначених підстав для такої перевірки

Чи мають право податківці проводити фактичні перевірки за період, який вже перевіряли

Фактичну перевірку проводять на підставі рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) ДПС, оформленого наказом. Копію наказу вручають до початку проведення такої перевірки:

  • платнику або його уповноваженому представнику

або

  • особам, які фактично проводять розрахункові операції, під розписку.

Підставою для перевірки є виявлені за результатами попередньої перевірки порушення законодавства з питань, визначених у підпункті 75.1.3 Податкового кодексу України (пп. 80.2.6 ПК).

Таку фактичну перевірку можуть провести одноразово упродовж 12 місяців з дати складання акта за результатами попередньої перевірки для контролю щодо припинення виявлених порушень (п. 80.3 ПК).

Ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення (ст. 61 Конституції України).

Отже, при здійсненні фактичних перевірок податківці мають право перевіряти періоди, які раніше перевіряли за наявності законодавчо визначених підстав для такої перевірки.

Платників не можуть притягнути до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення, яке вже відобразили в акті попередньої перевірки.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
20033

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34992

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді