Щоденний моніторинг цін на продукти: які товари перевірятиме Держпродспоживслужба

Для забезпечення безперебійної роботи підприємств в умовах воєнного стану Кабмін припинив проведення планових та позапланових заходів державного нагляду/контролю і державного ринкового нагляду

Державний нагляд/контроль під час воєнного стану проводитимуть лише для того, щоб стримати зростання цін на соціально значущу продукцію і гарантувати доступність цих продуктів для населення.

До переліку соціально значущих товарів увійшли:

· борошно пшеничне;

· макаронні вироби;

· батон;

· хліб;

· крупа гречана;

· крупа вівсяна;

· свинина;

· яловичина;

· птиця (тушки курячі);

· молоко;

· масло вершкове;

· сметана;

· яйця курячі;

· олія соняшникова;

· цукор кристалічний;

· капуста білокачанна;

· цибуля ріпчаста;

· буряк;

· морква;

· картопля;

· етанол (розчин 96%);

· нестероїдні протизапальні лікарські засоби вітчизняні;

· антибактеріальні лікарські засоби вітчизняні;

· бензин (марки А-92, А-95);

· дизельне пальне;

· газ скраплений для автомобілів (постанова КМУ «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 № 1548» від 06.03.2022 № 223).

Держпродспоживслужба запровадила щоденний моніторинг цін на соціально значущі товари, щоб оперативно реагувати та контролювати ціни, що встановлюють роздрібні продавці.

За даними моніторингу з 14.03.2022, майже в усіх областях України більшість підприємств налагодили логістику. Це покращило ситуацію з асортиментом товару, а також надало змогу зменшити ціни на бакалійну групу товарів, хлібобулочні вироби, деяку молочну та м’ясну продукцію, а також пальне.

З урахуванням складності часу Держпродспоживслужба закликає суб’єктів господарювання не допускати необґрунтоване підвищення цін на товари, які мають істотну соціальну значущість для населення у період воєнного стану в країні.

За інформацією КМУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
20033

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34992

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді