В Україні запустили онлайн-карту радіаційного фону

Як повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, реалізація проєкту стала можливою завдяки співпраці з Міністерством охорони здоров’я, Держслужбою з надзвичайних ситуацій, Українським гідрометеорологічним центром, місцевими органами влади й іншими суб’єктами господарювання — власниками даних.

Щоб дати суспільству максимум достовірної інформації та своєчасно захистити населення, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів разом із SaveDnipro на Saveecobot зібрали всі актуальні дані на єдиній карті радіаційного фону в Україні. «На ній відображені заміри з точок контролю, розміщених по всій країні», — зазначають у відомстві.

Фахівці щодня збирають дані автоматично або вручну, навіть у найнебезпечніших населених пунктах. На сьогоднішній день існує 514 точок замірів по всій країні.

Зокрема, 263 належить МОЗ, 175 — Укргідрометцентру, 13 — Департаменту екології та природних ресурсів Київської обладміністрації, 1 — ДСНС. Інші системи — EcoCity (51), URADMonitor (3), ДПЕК (6), Криворізький залізорудний комбінат (1) та ЕКОТЕСТ (1).

На карті відображені дані Гідрометцентру Білорусі на території цієї країни. Більше того, на ній також містяться актуальні дані з датчиків Укргідрометцентру в окупованому РФ Криму.

У профільному міністерстві зазначають, що актуальність створення такого ресурсу виникла через захоплення російськими військовими Чорнобильської та Запорізької атомних електростанцій, після чого інформацію про рівень радіаційного забруднення почали шукати сотні тисяч людей у всьому світі.

У Мінприроди також закликали всіх власників, які мають дані про радіаційний фон, долучатися до ініціативи та передавати їх для агрегації та подальшого опублікування задля цивільної оборони під час війни.

Карта за посиланням

Джерело інформації: https://www.facebook.com/EnvironmentalofUkraine/posts/311989194370198

Шановні бухгалтери, редакція «Головбух» працює для вас. Відновили випуск електронних журналів, відповідаємо на запитання ваших колег, готуємо матеріали, які допоможуть економіці нашої країни та всім, хто працює в умовах військового стану. Передплачуйте е-журнал «Головбух» в інтернет-магазині. Підтримуймо економіку України разом! Будьмо на зв’язку щодня.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7331

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4952

Інвентаризація земель

Земля є специфічним об’єктом обліку, з яким має справу далеко не кожне підприємство. Як провести інвентаризацію земель та відобразити земельні ділянки в обліку підприємства, — в цій консультації
5579

Подарунки працівникам: оподаткування

Роботодавці мають добру традицію дарувати своїм працівникам та їхнім дітям подарунки у негрошовій формі, особливо — напередодні зимових свят. Розберемо, які особливості оподаткування подарунків працівникам у натуральній формі
136

Зовнішньоекономічна діяльність 2024

ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД 2024, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
38200

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді