Працівник повернувся до роботи після військової служби: відпустки, лікарняні, пільги
Лист Мінекономіки від 10.01.2024 № 2704-20/2153-01
Порядок бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час визначив Кабмін постановою від 04.02.2015 № 45; далі — Порядок.
Керівникам підприємств, держорганів, органів місцевого самоврядування потрібно:
1. Організувати взаємодію з ТЦК та СП (органами СБУ, підрозділами Служби зовнішньої розвідки України) за місцем розташування щодо термінів оформлення та/або переоформлення бронювання військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час відповідно до Порядку;
2. Підготувати визначені Порядком документи щодо бронювання військовозобов’язаних. Так, військовозобов’язаним, які під час дії воєнного стану набули право на відстрочку, або прийняті на роботу в держоргани, місцеві органи, підприємства на посади, які включили до затверджених Урядом переліків посад і професій військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, оформити Посвідчення та Повідомлення про зарахування військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік (далі — Посвідчення та Повідомлення).
У відповідних позиціях Посвідчення та Повідомлення щодо строку дії відстрочки зазначають:
- військовозобов’язаних, які працюють в державних, місцевих органах — «на строк проведення мобілізації»;
- військовозобов’язаних, які працюють на підприємстві — «на шість місяців»;
- військовозобов’язаним підприємств, яким необхідно продовжити бронювання у зв’язку із завершенням строку дії наданої їм відстрочки від призову на військову службу на період мобілізації та на воєнний час (далі — відстрочка), оформити нові Посвідчення та Повідомлення. У позиціях щодо строку дії відстрочки зазначити — «на шість місяців».
Окремо в листі зазначили, що Порядок не містить норм щодо обмежень в бронюванні військовозобов’язаних, які мають дефіцитну для ЗСУ військово-облікову спеціальність.
Генштабу ЗСУ запропоновано скоординувати роботу ТЦК та СП щодо використання в роботі зазначених рекомендацій стосовно порядку оформлення та/або переоформлення бронювання військовозобов’язаних.
Експерти, зокрема представник Генштабу, спростують «хвилю» чуток про військовий облік працівниць, що ширяться мережею. Це красномовний приклад для керівника, який вважає, що передплачувати професійне видання не обов’язково, адже всю інформацію можна знайти в інтернеті