А саме:
- надати право органам місцевого самоврядування та місцевим органам виконавчої влади визначати особливості прийняття рішення про надання соціальних послуг у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану;
- розширити повноваження військових адміністрацій у частині управління надавачами соціальних послуг, організації надання ними соціальних послуг;
- визначати середньомісячний сукупний дохід громадян з урахуванням попереднього кварталу, що передує місяцю звернення, а не шести останніх місяців, як сьогодні. Це дозволить запровадити електронний обмін даними, зокрема з ДПС, щодо доходів громадян;
- фінансувати соціальні послуги надані під час дії воєнного стану надавачами державної/комунальної форми власності, особам із числа внутрішньо переміщених осіб за новим місцем їх проживання, які опинилися у складних життєвих обставинах через шкоду, завдану бойовими діями, терористичним актом, за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.
До відома! Наразі процес прийняття рішення надання соціальних послуг може займати до 10 робочих днів. Ідеться про рішення, зокрема, щодо надання послуг стаціонарного догляду, призначення та виплату компенсації фізособам, які доглядають за своїми рідними. Крім того, надання соціальних послуг здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів. Це все ускладнює надання послуг.
«Водночас в період воєнного стану громадяни, які перебувають в регіонах ведення активних бойових дій, а також особи, які вимушено переїхали в більш безпечні регіони, і є постраждалими внаслідок шкоди, завданої бойовими діями, потребують негайного прийняття рішення про отримання соціальної допомоги. Наприклад, із зони ведення активних бойових дій до закритої нині на території Львівської області школи вивезено будинок-інтернат для людей похилого віку у кількості біля 80 осіб. Звісно, виникла потреба цих людей стаціонарно утримувати. І такі випадки, на жаль, сьогодні непоодинокі», — прокоментував необхідність внесення змін до чинного законодавства заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.
Натомість соцдопомогу можна також надавати за кошти поточного рахунку, відкритого у НБУ для Мінсоцполітики з метою надходження коштів в національній та іноземній валюті від фізичних та юридичних осіб, резидентів і нерезидентів як благодійна пожертва, гуманітарна допомога, гранти та дарунки.
«Завдання Уряду та Мінфіну, зокрема, полягає насамперед у тому, щоб усі джерела ресурсів, наявні у державі, працювали на допомогу громадянам України в умовах війни та сприяли наближенню перемоги України над окупантом», — зазначив Роман Єрмоличев.
Шановні бухгалтери, редакція «Головбух» працює для вас і у воєнний час. Відновили випуск електронних продуктів. Наша з вами головна мета — підтримати український бізнес у цей важкий час і зробити все від нас залежне задля спільної Перемоги. Передплачуйте ваші електронні журнали з вагомою знижкою у розмірі 50% на 6 місяців: Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також експертно-правову систему "Експертус Головбух". Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі питання і під час воєнного стану, і після нашої Перемоги.
Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!