Які особливості оподаткування та подання звітності в умовах війни

Під час воєнного стану податки та збори справляють з урахуванням особливостей, що визначає пункт 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (ПК).

Які особливості оподаткування та подання звітності в умовах війни

СПЕЦПРОЄКТ. Робота та підтримка бізнесу в умовах війни

Зокрема, якщо платник податків не може своєчасно сплатити податки та збори, подати звітність, у т. ч. звітність, яку передбачає пункт 46.2 ПК, зареєструвати податкові або акцизні накладні, розрахунки коригування, подати електронні документи, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, його звільняють від відповідальності. Але протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану він мусить обов’язково виконати ці податкові обов’язки (пп. 69.1 підрозд. 10 розд. ХХ ПК).

Платників податків, які не дотрималися термінів виконання податкових обов’язків, що їх визначає пункт 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК, через безпосередню участь у воєнних діях, звільняють від відповідальності за невиконання податкових обов’язків, якщо вони виконають їх протягом одного місяця з дня закінчення дії наслідків, які унеможливили виконання цих обов’язків (пп. 69.3 підрозд. 10 розд. ХХ ПК).

Для платників податків та органів контролю зупинять перебіг строків, що визначає податкове та інше законодавство, контроль за дотриманням якого покладено на органи контролю (пп. 69.9 підрозд. 10 розд. ХХ ПК).

Тимчасово, на період до скасування воєнного стану, з метою захисту прав платників, збереження та захисту даних надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюють у робочі дні з 8:00 до 18:00 (пп. 69.18 підрозд. 10 розд. ХХ ПК).

На період дії воєнного чи надзвичайного стану платники податків мають право подавати до органу контролю податкову декларацію та інші документи в паперовій формі (пп. 69.26 підрозд. 10 розд. ХХ ПК).

За інформацією ГУ ДПС у Кіровоградській області


Шановні бухгалтери, редакція «Головбух» працює для вас і у воєнний час. Відновили випуск електронних продуктів. Наша з вами головна мета — підтримати український бізнес у цей важкий час і зробити все від нас залежне задля спільної Перемоги. Передплачуйте ваші електронні журнали з вагомою знижкою у розмірі 50% на 6 місяців: Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також експертно-правову систему "Експертус Головбух". Будьте певні, що матимете відповіді на всі робочі питання і під час воєнного стану, і після нашої Перемоги.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Облікова ставка НБУ 2024

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 20.09.2024 розмір облікової ставки НБУ залишиться на рівні 13% річних
53416

Медичне страхування працівників за рахунок роботодавця: які податки сплатити

Консультація допоможе правильно облікувати страхові внески та оподаткувати вартість медичного страхування у вигляді страхових платежів, які сплачуються за рахунок витрат роботодавця
32998

Календар бухгалтера 2024: жовтень

Актуальна осіння інформація для бухгалтера — виробничий календар на жовтень 2024 року та податковий календар на жовтень 2024 року. Розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу, вчасно подати фінансову, податкову та статистичну звітність і сплатити податки — у поміч календар для бухгалтера на жовтень 2024 року
19791

Зміни у наданні платних послуг ЗОЗ: постреліз до вебінару

Редакція журналу «Головбух Медицина» 10.09.2024 провела безплатний вебінар на тему «Зміни в наданні платних послуг: комунікаційна платформа для бухгалтерів ЗОЗ». Тримайте постреліз до цього вебінару: тези, запис, відповіді на запитання. Запитань отримали так багато, що вдвічі перевищили час трансляції, але всіх так і не опрацювали. Тому невдовзі проведемо частину другу вебінару. Реєструйтеся, читайте напрацьовані рекомендації та надсилайте нові запитання. З’ясуємо нюанси втілення змін
85

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді