ВПО у разі зміни облікових даних подають заяву за формою № 5 ДР чи № 5ДРП

Фізособи-платники податків, які переселилися з ТОТ, а також ВПО, визначають свою податкову адресу. У разі зміни даних, які вносять до облікової картки або повідомлення, подають до ДПС заяву № 5ДР або № 5ДРП

Внутрішньо переміщені особи мають подати заяву за формою № 5ДР

Благодійні організації: практикум з обліку та оподаткування

Фізособи-платники зобов’язані подавати до ДПС відомості про зміну даних, які вносять до облікової картки або повідомлення (для фізосіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника і мають відмітку у паспорті). Зробити це треба упродовж місяця з дня виникнення таких змін. Для цього подають:

  • заяву за формою № 5ДР;

або

  • заяву за формою № 5ДРП.

Такі зміни стосуються також зміни місця проживання (п. 70.7 Податкового кодексу України та п.1 розділу IX Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків, затвердженого наказом Мінфіну від 29.09.2017 № 822).

Факт внутрішнього переміщення підтверджують довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 № 1706-VII; далі — Закон № 1706.

Довідка про взяття на облік ВПО засвідчує місце проживання такої особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 Закону № 1706 (ч. 1 ст. 5 Закону № 1706).

Механізм видачі довідки про взяття на облік ВПО врегулювали постановою КМУ «Про облік внутрішньо переміщених осіб» від 01.10.2014 № 509.

У довідці відображають відомості про зареєстроване та фактичне місце проживання ВПО.

Для заповнення заяви № 5ДР або заяви № 5ДРП використовують дані документа, що посвідчує особу, та інших документів, які підтверджують зміни таких даних.

Для підтвердження інформації про задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) особа подає один з таких документів:

  • витяг з реєстру територіальної громади;
  • паспорт громадянина України, виготовлений у формі книжечки;
  • тимчасове посвідчення громадянина України.

Для підтвердження факту внутрішнього переміщення і взяття на облік ВПО така особа подає довідку про взяття на облік ВПО.

Якщо фактичне місце проживання/перебування ВПО відрізняється від задекларованого (зареєстрованого) місця проживання (перебування), така особа в Заяві за № 5ДР/Заяві № 5ДРП зазначає адресу фактичного місця проживання/перебування відповідно до довідки про взяття на облік ВПО (додаток 2 до Порядку № 509).

Отже, фізичні особи – платники податків, які переселилися з ТОТ, а також ВПО, мають визначити свою податкову адресу. У зв’язку із змінами даних, які вносять до облікової картки або повідомлення фізособи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника, подати заяву до податкового органу за формами № 5ДР або № 5ДРП. При цьому пред’являють:

  • документ, що посвідчує особу;
  • документ, що підтверджує зареєстроване або задеклароване місце проживання;
  • довідку про взяття на облік ВПО.

За інформацією ДПС в Дніпропетровській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і майбутні зміни

Існує спеціальне обов’язкове повідомлення про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
316889

Ставки податків та інші зміни після набуття чинності Закону № 4015: як є і як буде (таблиця)

Закон про підвищення податків (законопроєкт № 11416-д) ще не набрав чинності. Проте ми вже розібрали до крихт усі зміни, які він передбачає. Тримайте порівняльну таблицю, як є і як буде після того, як президент підпише Закон
10772

Закон про збільшення податків № 11416-д: огляд змін від військового збору до ренти

Ось-ось Закон № 11416-д, який передбачає підвищення військового збору, має підписати Президент. Затамували дихання — чекаємо новин. А поки пропонуємо вам дослідити огляд експерта, який проаналізував основні моменти тексту Закону № 11416-д, адже нововведень чимало — і не тільки щодо військового збору
1663

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2096

Довідка про відсутність податкової заборгованості: як отримати

Процедура та способи отримання від ДПС довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів. Зразок заповнення заяви про надання довідки про відсутність заборгованості. Строки видачі довідки про відсутність податкової заборгованості. Алгоритм отримання довідки в електронній формі з QR-кодом
2398

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді