В Україні дозволили експорт проса і цукру

Уряд скасував заборону на експорт проса і цукру. Про це йдеться в ухваленій постанові КМУ від 03.05.2022 № 549.

В Україні дозволили експорт проса і цукру

Експорт проса і цукру забороняла Постанова КМУ від 05 03.2022 № 207. Цей документ затверджує перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2022 рік.

Станом на початок травня в Україні є надлишок пропозиції проса та цукру. Так, пропозиція проса станом наразі сягає 200 тис. тонн, тоді як його середнє внутрішнє споживання становить 80 тис. тонн в рік.

Крім того, станом 9 травня уже посіяно проса на площі 20 тис. га.

Із відповідним листом-пропозицією про скасування заборони експорту проса до Мінагрополітики звернулася профільні асоціації.

Пропозиція ж цукру на ринку становить понад 1,5 млн тонн при внутрішній річній потребі в 1,1 млн тонн. При цьому майже 99% площ під цукрові буряки уже засіяли — 181,4 тис. га.

Довідково: у списку нульових квот на вивіз (тобто під забороною експорту) залишилися жито, овес, гречка, придатна для споживання сіль та добрива (крім азотних).

Під ліцензуванням на експорт наразі перебувають:

  • жива велика рогата худоба;
  • морожене м'ясо великої рогатої худоби, м’ясо та їстівні м’ясні субпродукти;
  • пшениця, м'ясо птиці, курячі яйця.

За інформацією Мінагрополітики


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух». Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальне податкове зобов’язання: як розрахувати та сплатити

Cума всіх сплачених податків аграрієм не має бути менше ніж мінімальне податкове зобов’язання. Як розрахувати мінімальне податкове зобов’язанн та чи зросте податкове навантаження — у консультації
50132

Облік власновирощеної сільгосппродукції для посіву

Агропідприємства вирощують продукцію переважно для продажу на сторону. Проте нерідко використовують її як насіння для нового врожаю. Тримайте роз’яснення експерта, які допоможуть облікувати витрати на підготовку та посів насіння, а також задокументувати ці операції
59

Ліцензування зберігання пального для аграріїв

Ліцензія на зберігання пального агропідприємством необхідна усім сільгосптоваровиробникам (фермерам), які закуповують пальне та зберігають його на своїй території для подальшого використання для власних потреб чи промислового перероблення. Розглянемо, що для цього потрібно та які останні зміни
4305

Як оцінити збитки від війни особистим селянським і фермерським господарствам — ФОПам

Мінагрополітики вдосконалило процедуру оцінки шкоди та збитків, що особисті селянські та фермерські господарства — ФОПи зазнали через військову агресію рф. Підкажемо, як діяти цим господарствам, аби провести оцінку розміру збитків від загибелі сільськогосподарських тварин, бджолосімей і пошкодження сільськогосподарської техніки. Це дасть змогу з часом отримати їх відшкодування
66

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді