Як розрахувати дохід ФОП, який подав заяву щодо переходу на ставку ЄП 2% в середині місяця

Тимчасово, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану, відсоткова ставка єдиного податку (ЄП) для платників ЄП третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ Податкового кодексу України (ПК), встановлюється у розмірі 2% доходу, визначеного відповідно до статті 292 ПК (пп. 9.4 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ ПК).

Як розрахувати дохід ФОП, який подав заяву щодо переходу на ставку ЄП 2% в середині місяця

Інструкція та зразок, щоб подати нову декларацію ЄП за ставкою 2%

Доходом платника ЄП для ФОП є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 ПК (п. 292.1 ПК).

До доходу не включають отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді:

  • процентів, дивідендів, роялті;
  • страхових виплат і відшкодування;
  • бюджетних грантів;
  • доходів від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Податковий (звітний) період для платників ЄП третьої групи за ставкою 2% дорівнює календарному місяцю (абз. 1 пп. 9.6 підрозд. 8 розд. ХХ ПК).

Щоб обрати або перейти на спрощену систему оподаткування за ставкою ЄП 2%, подайте до органу контролю заяву. До заяви не додавайте розрахунок доходу за попередній календарний рік (пп. 9.8 підрозд. 8 розд. ХХ ПК).

Суб’єкт господарювання вважається платником ЄП третьої групи за ставкою 2%, зокрема, з наступного робочого дня після подання такої заяви — у разі подання заяви, починаючи з 1 квітня 2022 року.

Отже, ФОП — платник ЄП, який подав заяву щодо переходу на спрощену систему оподаткування за ставкою ЄП 2% в середині місяця після 1 квітня 2022 року, обраховує місячний дохід, щоб оподаткувати його за ставкою 2%, починаючи з наступного робочого дня після подання такої заяви.

За інформацією ЗІР, категорія 107.01.03


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух». Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація платника єдиного податку: зразки заповнення

Облік на спрощеній системі простий, податкова декларація платника єдиного податку не складна, але її треба вчасно подати та заповнити. У цій консультації зразки декларації, а також особливості складання декларації з ЄП для фізосіб, декларація для груп 1, 2 та 3 із заповненням додатка ЄСВ
227348

Єдиний податок: умови перебування

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2024 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником – у консультації
290069

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2024 році
579927

Спрощена система оподаткування: переваги та недоліки

Як позбутися податкового тягаря, що тисне бізнес та платити менше? Очевидно, що обрання системи оподаткування – це вкрай важливе рішення. Спрощена чи загальна? Про спрощену систему оподаткування, її переваги та нюанси — у статті
107671

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2096

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді