Як провести виплати у разі звільнення працівника в період призупинення трудового договору

Фахівці Мінекономіки та Держпраці наголосили, що у разі звільнення працівника в період призупинення трудового договору роботодавець повинен виплатити йому всі належні кошти до дня призупинення дії трудового договору.

Як провести виплати у разі звільнення працівника в період призупинення трудового договору

Як змінилися трудові відносини в умовах війни

Роботодавець зобов’язаний в день звільнення видати працівнику копію наказу (розпорядження) про звільнення та провести з ним остаточний розрахунок у встановлені статтею 116 КЗпП строки, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника (ст. 47 КЗпП).

Мінекономіки у листі від 17.05.2022 № 4706-06/25215-07 наголошує, що під час воєнного стану особливості звільнення працівників регулює стаття 4 та стаття 5 Закону від 15.03.2022 № 2136-IX (далі ― Закон № 2136). Однак змін стосовно розрахунку з працівниками згадані вище статті не регулюють.

Дію трудового договору можна призупиняти у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи (ч. 2 ст. 13 Закону № 2136).

Призупинення дії трудового договору можна застосувати тоді, коли трудовим договором встановлено обов’язок надання та виконання роботи, але військова агресія проти України виключає можливість її надання та виконання.

Однак при звільненні працівника обов’язок надання та виконання роботи припиняється.

Через це у разі звільнення працівника всі суми, що належать йому від роботодавця, необхідно виплатити працівнику за рахунок коштів роботодавця з урахуванням вимог, встановлених статтею 116 КЗпП.

Поділяє цю думку і Держпраці у листі від 09.05.2022 № 1922/4/4.1-ЗВ-22а. У ньому вказано, що якщо працівника звільняють у період призупинення дії трудового договору, роботодавець повинен виплатити йому всі належні кошти до дня призупинення дії трудового договору.


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух». Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4182

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
67

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1229

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
655

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді