Як провести виплати у разі звільнення працівника в період призупинення трудового договору

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Фахівці Мінекономіки та Держпраці наголосили, що у разі звільнення працівника в період призупинення трудового договору роботодавець повинен виплатити йому всі належні кошти до дня призупинення дії трудового договору.

Як провести виплати у разі звільнення працівника в період призупинення трудового договору

Як змінилися трудові відносини в умовах війни

Роботодавець зобов’язаний в день звільнення видати працівнику копію наказу (розпорядження) про звільнення та провести з ним остаточний розрахунок у встановлені статтею 116 КЗпП строки, а також на вимогу працівника внести належні записи про звільнення до трудової книжки, що зберігається у працівника (ст. 47 КЗпП).

Мінекономіки у листі від 17.05.2022 № 4706-06/25215-07 наголошує, що під час воєнного стану особливості звільнення працівників регулює стаття 4 та стаття 5 Закону від 15.03.2022 № 2136-IX (далі ― Закон № 2136). Однак змін стосовно розрахунку з працівниками згадані вище статті не регулюють.

Дію трудового договору можна призупиняти у зв’язку з військовою агресією проти України, що виключає можливість надання та виконання роботи (ч. 2 ст. 13 Закону № 2136).

Призупинення дії трудового договору можна застосувати тоді, коли трудовим договором встановлено обов’язок надання та виконання роботи, але військова агресія проти України виключає можливість її надання та виконання.

Однак при звільненні працівника обов’язок надання та виконання роботи припиняється.

Через це у разі звільнення працівника всі суми, що належать йому від роботодавця, необхідно виплатити працівнику за рахунок коштів роботодавця з урахуванням вимог, встановлених статтею 116 КЗпП.

Поділяє цю думку і Держпраці у листі від 09.05.2022 № 1922/4/4.1-ЗВ-22а. У ньому вказано, що якщо працівника звільняють у період призупинення дії трудового договору, роботодавець повинен виплатити йому всі належні кошти до дня призупинення дії трудового договору.


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 6-ти місяців безплатного доступу до Головбух, Головбух Агро, Головбух Медицина, а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух». Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Будьмо на зв’язку щодня!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12037

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52419

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34023

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді