Уряд врегульовав діяльність органів з оцінки відповідності тракторів

ВРУ прийняла законопроєкт, який врегульовує правові підстави діяльності органів з оцінки відповідності вимогам Технічного регламенту затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів.

Уряд врегульовав діяльність органів з оцінки відповідності тракторів

Нові правила оподаткування доходів фізосіб від продажу власної сільгосппродукції

31 травня 2022 року в другому читанні та в цілому ВРУ прийняла законопроект від 05.10.2021 № 6070-1 «Про внесення змін до деяких законів України щодо здійснення функцій технічного регулювання у сфері агропромислового комплексу та машинобудування для агропромислового комплексу».

До законів України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності», «Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України» та «Про адміністративні послуги» внесуть зміни, які визначатимуть загальні процедури, функції, вимоги щодо уповноваження органів затвердження типу сільськогосподарської техніки.

Відтепер Мінагрополітики отримало повноваження забезпечувати виконання функцій затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінного причіпного обладнання, систем, складових частин та окремих технічних вузлів.

Окрім того, на законодавчому рівні відкривається можливість офіційних дилерів сільськогосподарської техніки здійснювати її відомчу реєстрацію. Це сприятиме розширенню та покращенню сервісного обслуговування аграріїв, які придбали нову техніку в дилерському центрі, активізує поставки нової техніки сільгосптоваровиробникам та у цілому сприятиме підвищенню рівня їх інженерно-технічного забезпечення.

Водночас, ухваленням документу зроблено ще один важливий крок до імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання в АПК, у тому числі у частині запровадження в Україні європейських процедур із введення в обіг та експлуатацію сільськогосподарських транспортних засобів. Реалізація прийнятого парламентом рішення сприятиме усуненню нетарифних бар’єрів у торгівлі та створить передумови для розширення Угоди АССА.

За повідомленням Мінагрополітики


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальне податкове зобов’язання: як розрахувати та сплатити

Cума всіх сплачених податків аграрієм не має бути менше ніж мінімальне податкове зобов’язання. Як розрахувати мінімальне податкове зобов’язанн та чи зросте податкове навантаження — у консультації
50130

Облік власновирощеної сільгосппродукції для посіву

Агропідприємства вирощують продукцію переважно для продажу на сторону. Проте нерідко використовують її як насіння для нового врожаю. Тримайте роз’яснення експерта, які допоможуть облікувати витрати на підготовку та посів насіння, а також задокументувати ці операції
59

Ліцензування зберігання пального для аграріїв

Ліцензія на зберігання пального агропідприємством необхідна усім сільгосптоваровиробникам (фермерам), які закуповують пальне та зберігають його на своїй території для подальшого використання для власних потреб чи промислового перероблення. Розглянемо, що для цього потрібно та які останні зміни
4305

Як оцінити збитки від війни особистим селянським і фермерським господарствам — ФОПам

Мінагрополітики вдосконалило процедуру оцінки шкоди та збитків, що особисті селянські та фермерські господарства — ФОПи зазнали через військову агресію рф. Підкажемо, як діяти цим господарствам, аби провести оцінку розміру збитків від загибелі сільськогосподарських тварин, бджолосімей і пошкодження сільськогосподарської техніки. Це дасть змогу з часом отримати їх відшкодування
66

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді