Зміни в роботі з е-трудовими та скасування звіту за формою № 10−ПОІ: з 6 листопада діє закон

З 6 листопада діє закон, який встановлює контроль за працевлаштуванням осіб з інвалідністю і забезпечує облік працівників в електронній формі.

Зміни в роботі з е-трудовими та скасування звіту за формою № 10−ПОІ: з 6 листопада діє закон

ДТЕК відключила світло: чи буде штраф через відсутність Z-звіту

06.11.2022 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту соціальних, трудових та інших прав фізичних осіб, у тому числі під час воєнного стану, та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю» від 18.10.2022 № 2682-IX (далі — Закон № 2682).

Закон № 2682 передбачає зміни до частини першої статті 17 та частини другої статті 20 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ).

Зокрема, зміни стосуються передачі інформації з Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Держреєстр) на запити Фонду соцзахисту.

Фонд соцзахисту використовуватиме інформацію з Держреєстру про створення робочих місць та працевлаштування осіб з інвалідністю, а також дані для нарахування квоти, розрахунку санкцій та захисту інших прав

Відомості про переведення на іншу роботу, звільнення, поновлення на роботі, призупинення чи відновлення дії трудового договору, зміну звання, навчання тощо у разі їх відсутності в реєстрі застрахованих осіб подаватиме страхувальник через портал е-послуг ПФУ.

Якщо особа з інвалідністю через воєнний стан пропустить повторний медогляд, їй продовжать виплату пенсії з інвалідності на період воєнного стану та одного місяця після його завершення.

Період, коли ФОПи через воєнний стан не сплачували страхових внесків, включатимуть до страхового стажу. Вважатимуть, що за ці періоди ФОП сплатив страхові суми у розмірі мінімального страхового внеску.

Територіальні відділення Фонду соцзахисту на підставі даних ПФУ розраховуватимуть кількість робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю за нормативом, що встановила частина перша статті 19 Закону про ЄСВ. Під час розрахунків кількість робочих місць округлюватимуть до цілого значення.

Під час воєнного стану та впродовж одного місяця після його припинення дітям віком від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання, призначатимуть пенсію в разі втрати годувальника, а виплату раніше призначеної продовжуватимуть на підставі даних про навчання за денною формою у 2022 році з Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Якщо внутрішньо переміщені особи втратили документи або відсутні відомості про періоди їх страхового стажу, на період воєнного стану та 180 календарних днів після його завершення призначатимуть пенсії на підставі відомостей з електронних держреєстрів.

Крім того, із Закону про ЄСВ вилучили норму, яка передбачала, що підприємства зобов’язані зареєструватися у Фонді соцзахисту та щороку подавати звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю за формою № 10−ПОІ, зокрема:

  • організації громадських об’єднань осіб з інвалідністю;
  • фізособи, які мають вісім і більше найманих працівників.

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4194

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
94

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1245

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
661

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді