Лікарняні: нарахування і оплата
Медичний висновок про тимчасову непрацездатність (далі — МВТН) формують у день звернення пацієнта, якщо згідно з висновком лікаря пацієнт має тимчасову втрату непрацездатності.
Якщо отримали МВТН за кордоном, то можете звернутись до свого сімейного чи лікуючого лікаря, перебуваючи ще за кордоном, або по поверненню в Україну.
На підставі наданих іноземних меддокументів з нотаріальним перекладом формують листок непрацездатності в реєстрі електронних листків непрацездатності ПФУ, що пришвидшує отримання гарантованих державою соцвиплат.
У будь-якому разі необхідно надати іноземні меддокументи та їх нотаріально завірені переклади українською мовою.
Якщо виїжджаєте за кордон для продовження лікування і маєте вже відкритий МВТН для продовження строку тимчасової непрацездатності, перебуваючи за кордоном, ви маєте надіслати лікуючому лікарю іноземні меддокументи. У них повинні зазначати строки непрацездатності.
Якщо хворіли за кордоном (та маєте підтверджувальні меддокументи), проте не мали змоги надіслати документи лікарю з-за кордону, після повернення в Україну протягом року (від строку лікування) можете звернутися до свого сімейного лікаря для формування МВТН тими датами, що зазначені в іноземних меддокументах.
У випадках лікування за кордоном МВТН може бути сформований в таких категоріях:
- «Захворювання або травма загального характеру»;
- «Догляд за хворою дитиною»;
- «Вагітність та пологи»;
- «Ортопедичне протезування».
Із 1 січня 2023 року лікарняні й декретні виплачує ПФУ. Щоб забезпечити своєчасне надання соціальних виплат, уряд затвердив Порядок № 185. Чи полегшить цей нормативний акт роботу з лікарняними, з’ясував експерт