Як змінилися трудові відносини в умовах війни
Встановити 12−годинний робочий день можливо, для цього необхідно:
- запровадити підсумований облік робочого часу;
- погодити його із профспілкою.
Якщо за умовами роботи неможливо додержати встановленої щоденної або щотижневої тривалості робочого часу, допускається за погодженням з профспілкою запровадити підсумований облік робочого часу з тим, щоб його тривалість за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин (ст. 61 КЗпП).
В умовах воєнного стану не потрібно попереджати працівників про зміну режиму роботи за два місяці — оформити підсумований облік робочого часу можна розпорядчим документом. Однак необхідна згода первинної профспілкової організації (ст. 3 Закону України від 15.03.2022 № 2136 «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»).
За інформацією Держпраці у Полтавській області
Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.
Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!