Україна завозить нові потужності для зберігання зерна

В Мінагрополітики запевнили, що Україна готова до ситуації з неможливістю деблокади морських портів для транспортування сільськогосподарської продукції.

Україна завозить нові потужності для зберігання зерна

Майбутній урожай загинув через погодні умови: як облікувати й оподаткувати

Заступник Міністра аграрної політики Тарас Висоцький заявив, що Уряд продовжує працювати з ООН над транспортуванням зернових через морські шляхи. Для цього необхідно достатньо протикорабельної зброї, і гарантований військовий супровід.

Водночас Україна вже готує додаткові потужності зі зберігання, аби у разі відсутності експорту через порти була змога зберігати і минулорічні залишки, і новий врожай. Зважаючи на перехідні залишки з минулого року і на прогноз врожайності цього року, може бути дефіцит в межах 10–15 млн тонн.

Для зберігання збіжжя в разі неможливості швидкого експорту — завозять мобільні елеваторні банки та рукави, аби мати в резерві потенційне обладнання для зберігання додаткових тонн.

Загалом в Україні є тисячі елеваторних потужностей, і вони розподілені всією територією держави.

Заступник також запевнив, що принаймні до кінця жовтня передумов для зростання цін на сільськогосподарську продукцію немає.

За інформацією Мінагрополітики


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальне податкове зобов’язання: як розрахувати та сплатити

Cума всіх сплачених податків аграрієм не має бути менше ніж мінімальне податкове зобов’язання. Як розрахувати мінімальне податкове зобов’язанн та чи зросте податкове навантаження — у консультації
50157

Облік власновирощеної сільгосппродукції для посіву

Агропідприємства вирощують продукцію переважно для продажу на сторону. Проте нерідко використовують її як насіння для нового врожаю. Тримайте роз’яснення експерта, які допоможуть облікувати витрати на підготовку та посів насіння, а також задокументувати ці операції
60

Ліцензування зберігання пального для аграріїв

Ліцензія на зберігання пального агропідприємством необхідна усім сільгосптоваровиробникам (фермерам), які закуповують пальне та зберігають його на своїй території для подальшого використання для власних потреб чи промислового перероблення. Розглянемо, що для цього потрібно та які останні зміни
4310

Як оцінити збитки від війни особистим селянським і фермерським господарствам — ФОПам

Мінагрополітики вдосконалило процедуру оцінки шкоди та збитків, що особисті селянські та фермерські господарства — ФОПи зазнали через військову агресію рф. Підкажемо, як діяти цим господарствам, аби провести оцінку розміру збитків від загибелі сільськогосподарських тварин, бджолосімей і пошкодження сільськогосподарської техніки. Це дасть змогу з часом отримати їх відшкодування
67

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді