Із 28 червня суспільно корисну роботу безробітним оплачуватимуть

28 червня набула чинності Постанова КМУ № 716, відповідно до якої офіційно зареєстрованих безробітних, які впродовж 30 днів не працевлаштувалися, залучатимуть до суспільно корисних робіт.

Суспільно корисну роботу безробітним оплачуватимуть

Як змінилися трудові відносини в умовах війни

У кожній області різновид робіт визначатимуть місцева влада та військово−цивільні адміністрації. Всі роботи буде спрямовано на відбудову інфраструктури та економіки країни. Орієнтовний перелік робіт наведено у Постанові.

Держслужба зайнятості спочатку пропонуватиме вакансії, які відповідають умінням, навичкам та кваліфікації безробітних. Якщо таких пропозицій немає в базі даних, запропонують громадські роботи.

З усіма, хто долучиться до виконання робіт, підпишуть строковий трудовий договір.

Таку роботу оплачуватимуть у розмірі мінімальної зарплати і вище, а вона вища за середню допомогу по безробіттю. Нині середня виплата по безробіттю — 4635 грн, мінімальна зарплата — 6500 грн. Запис у трудову книжку вносить роботодавець на вимогу особи, яка бере участь у суспільно корисних роботах.

До громадських та суспільно корисних робіт залучатимуть лише придатних за станом здоров’я. Водночас особа може лише двічі відмовитися від участі в громадських роботах. Надалі це буде свідченням її несприяння у власному працевлаштуванні, а тому виплату допомоги по безробіттю припинять.

За інформацією Держцентру зайнятості


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48971

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82135

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді