Чи може роботодавець в односторонньому порядку змінити дату завершення контракту

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Роботодавець не має права в односторонньому порядку змінювати або скасовувати контракт.

Чи може роботодавець в односторонньому порядку змінити дату завершення контракту

Як змінилися трудові відносини в умовах війни

Постанова ВСУ від 12.05.2022 у справі № 756/13167/16-ц

12 травня 2022 року ВСУ виніс постанову у справі № 756/13167/16-ц, якою зазначив, що законодавство України не передбачає право сторони договору в односторонньому порядку його скасовувати.

За справою, роботодавець та працівниця уклали контракт, який неодноразово продовжували. Через декілька років роботодавець скасував в односторонньому порядку додаткову угоду до контракту, якою строк контракту був продовжений на наступний термін.

Контракт — особлива форма трудового договору. У контракті строк його дії, права, обов’язки сторін, умови розірвання договору сторони можуть встановити угодою (ч. 3 с. 21 КЗпП).

Строк трудового договору сторони встановлюють угодою. Він може визначатися конкретним періодом або виконанням певного обсягу робіт. Строковість зазначають:

  • працівник — у заяві про прийняття на роботу, зі вказанням причин, що спонукають його працювати за таким договором та строк, упродовж якого він працюватиме;
  • роботодавець — у наказі про прийняття працівника на роботу.

Підставою припинення трудового договору є завершення строку. Виняток — коли трудові відносини фактично тривають, і жодна із сторін не поставила вимогу про їх припинення (п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП).

Припинення трудового договору після завершення строку не вимагає заяви. Роботодавець також не зобов’язаний попереджати працівника про майбутнє звільнення (п. 2 ч. 1 ст. 36 КЗпП).

Строковий трудовий договір (контракт), який переукладають чи продовжують строк його чинності у випадках, передбачених п. 2 ч. 1 ст. 23 КЗпП, не стає безстроковим, укладеним на невизначений строк.

Водночас роботодавець не має законних підстав, щоб скасувати в односторонньому порядку додаткову угоду до контракту, якою його строк продовжений на наступний термін.


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12035

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52417

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34020

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді