Правила компенсації роботи у вихідний день: лист Мінекономіки

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Мінекономіки у листі від 08.05.2023 № 4706-05/20625-09 роз'яснила порядок оплати за роботу у вихідний день

image24

Лист Мінекономіки від 08.05.2023 № 4706-05/20625-09

Особливості трудових відносин працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізособами, у період дії воєнного стану визначає Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX; далі — Закон № 2136.

Його норми регулюють деякі аспекти трудових відносин інакше, ніж Кодекс законів про працю України (далі — КЗпП) та інше законодавство про працю. Вони мають пріоритетне застосування на період дії воєнного стану для працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізособами.

У період дії воєнного стану норми статті 73 КЗпП не застосовують згідно з частиною 6 статті 6 Закону N 2136.

Проте інші норми законодавства про працю, які не суперечать положенням Закону N 2136, продовжують застосовуватись у відносинах між працівником та роботодавцем у загальному порядку.

Так, статтею 72 КЗпП встановили, що роботу у вихідний день роботодавець може компенсувати, за згодою працівника, наданням йому іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Причому оплачують роботу у вихідний день за правилами встановленими статтею 107 КЗпП.

Тож, якщо працівника залучили до виконання робіт у день, який є вихідним згідно з його графіком роботи, то роботу у цей день треба компенсувати йому за нормами статті 72 КЗпП.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12037

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52419

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34023

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді