Лист Мінекономіки від 08.05.2023 № 4706-05/20625-09
Особливості трудових відносин працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізособами, у період дії воєнного стану визначає Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX; далі — Закон № 2136.
Його норми регулюють деякі аспекти трудових відносин інакше, ніж Кодекс законів про працю України (далі — КЗпП) та інше законодавство про працю. Вони мають пріоритетне застосування на період дії воєнного стану для працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізособами.
У період дії воєнного стану норми статті 73 КЗпП не застосовують згідно з частиною 6 статті 6 Закону N 2136.
Проте інші норми законодавства про працю, які не суперечать положенням Закону N 2136, продовжують застосовуватись у відносинах між працівником та роботодавцем у загальному порядку.
Так, статтею 72 КЗпП встановили, що роботу у вихідний день роботодавець може компенсувати, за згодою працівника, наданням йому іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.
Причому оплачують роботу у вихідний день за правилами встановленими статтею 107 КЗпП.
Тож, якщо працівника залучили до виконання робіт у день, який є вихідним згідно з його графіком роботи, то роботу у цей день треба компенсувати йому за нормами статті 72 КЗпП.
Помилка в сумі зарплати призводить до сумних наслідків. Якщо виплатите занадто мало або невчасно — покарає трудова інспекція. Не сплатите із зарплати податків — претензії пред’явить податковий інспектор. Тримайте поради із розрахунку зарплати і зарплатного авансу, які враховують вимоги і трудового, і податкового законодавства на 100%