З 1 липня держава видає гранти для аграріїв

З 01.07.2022 можете подати заявку через «Дію», щоб отримати грант для висадки нових садів чи розвиток тепличного господарства.

З 1 липня держава видає гранти для аграріїв

Агрозміни у НП(С)БО: як застосовувати

З 1 липня стартувала нова урядова програма «єРобота». Відтепер через «Дію» можете подати заявку на безповоротні гранти, щоб:

  • створити власну справу;
  • розширити малий чи середній бізнес;
  • отримати навички для нової кар’єри.

Програма розрахована на приватних підприємців, аграрні компанії, фермерські господарства, які є власниками землі або орендували землі строком не менше ніж на сім років.

Зокрема, щоб частково компенсувати вартість створення теплиць, можете отримати грант розміром 5—7 млн грн. Очікувана кількість грантів — 3000 на рік. Бюджет програми — 7 млрд грн.

Кошти гранта можна витратити:

  • на будівництво;
  • технічне обладнання;
  • посівні матеріали та добрива.

Для першої тисячі учасників 70% вартості проєкту фінансує держава, а 30% — підприємець.

Щоб отримати грант, подайте заявку через «Дію» або уповноважений банк. Основна вимога — працевлаштування робітників і сплата податків.

Можна також отримати грант на підтримку садівництва, ягідництва та виноградарства. Держава надасть від 300 до 400 тис. грн на гектар садів — приблизно 70% середньої вартості висадки. Бюджет програми — 4 млрд грн. Цих коштів вистачить на висадження 10 тис. га нових садів.

Отримувачі грантів повинні мати або власну землю, або землю, яку отримали в користування щонайменше на сім років. Проєкт саду може бути від 1 до 25 га. Кошти надійдуть на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, добрив тощо.

Нагадаємо, Мінагрополітики розробило програми безповоротних грантів для аграріїв, які КМУ затвердив постановою «Деякі питання надання грантів бізнесу» від 21.06.2022 № 738. Програми стосуються розвитку садівництва, ягідництва, виноградарства, а також тепличних господарств.

За інформацією Мінагрополітики


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Обліковий лист тракториста машиніста: для чого застосовувати та як складати

Обліковий лист тракториста-машиніста — підстава, щоб показати в бухобліку обсяг виконаних робіт, списання пального на виробничі витрати, а також нарахування оплати праці. Підкажемо, як його складати, й наведемо зразок
10203

Облік весняно-польових робіт

Аби виконати весняно-польові роботи вчасно та якісно, треба підготувати техніку, придбати посівний матеріал і доб¬рива, організувати персонал. Тримайте добірку прикладів, які допоможуть облікувати витрати на посівну кампанію
3408

Як агропідприємству оминути штрафів від Держпраці у 2025 році

У період дії воєнного стану інспектори Держпраці можуть завітати для перевірки лише в особливій ситуації. Підстави для такого раптового візиту обмежені, як і питання для перевірки. Експерт нагадує випадки, коли Держпраці може провести позапланову перевірку, і розміри трудових штрафів у 2025 році
864

Документи для посівної кампанії

Посівна кампанія 2025 стартувала. У статті — добірка первинних документів, які мають скласти аграрії, аби облікувати витрати на весняно-польові роботи, а також зразки їх оформлення з коментарями експерта. Скачайте потрібний!
3390

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді