З 1 липня держава видає гранти для аграріїв

З 01.07.2022 можете подати заявку через «Дію», щоб отримати грант для висадки нових садів чи розвиток тепличного господарства.

З 1 липня держава видає гранти для аграріїв

Агрозміни у НП(С)БО: як застосовувати

З 1 липня стартувала нова урядова програма «єРобота». Відтепер через «Дію» можете подати заявку на безповоротні гранти, щоб:

  • створити власну справу;
  • розширити малий чи середній бізнес;
  • отримати навички для нової кар’єри.

Програма розрахована на приватних підприємців, аграрні компанії, фермерські господарства, які є власниками землі або орендували землі строком не менше ніж на сім років.

Зокрема, щоб частково компенсувати вартість створення теплиць, можете отримати грант розміром 5—7 млн грн. Очікувана кількість грантів — 3000 на рік. Бюджет програми — 7 млрд грн.

Кошти гранта можна витратити:

  • на будівництво;
  • технічне обладнання;
  • посівні матеріали та добрива.

Для першої тисячі учасників 70% вартості проєкту фінансує держава, а 30% — підприємець.

Щоб отримати грант, подайте заявку через «Дію» або уповноважений банк. Основна вимога — працевлаштування робітників і сплата податків.

Можна також отримати грант на підтримку садівництва, ягідництва та виноградарства. Держава надасть від 300 до 400 тис. грн на гектар садів — приблизно 70% середньої вартості висадки. Бюджет програми — 4 млрд грн. Цих коштів вистачить на висадження 10 тис. га нових садів.

Отримувачі грантів повинні мати або власну землю, або землю, яку отримали в користування щонайменше на сім років. Проєкт саду може бути від 1 до 25 га. Кошти надійдуть на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, добрив тощо.

Нагадаємо, Мінагрополітики розробило програми безповоротних грантів для аграріїв, які КМУ затвердив постановою «Деякі питання надання грантів бізнесу» від 21.06.2022 № 738. Програми стосуються розвитку садівництва, ягідництва, виноградарства, а також тепличних господарств.

За інформацією Мінагрополітики


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як укласти договір оренди сільськогосподарської техніки

Усі суб’єкти господарювання, що реалізують пальне, стали платниками акцизного податку. Навіть передачу пального виконавцеві за договором підряду податківці розцінюють як реалізацію. Тож фермери, які передають виконавцеві власне пальне за договором підряду, мають сплачувати акциз. Аби уникнути непорозумінь з податківцями, замість договору підряду укладіть договір оренди сільгосптехніки. Підкажемо, що врахувати
5696

Договір контрактації сільськогосподарської продукції

Одна з форм державної підтримки сільськогосподарського виробника — це закупівля в нього продукції. Один зі способів оформити таку закупівлю — договір контрактації. У консультації розповімо про суть такого договору, його правове регулювання, істотні умови, відмінності від інших договорів, а також знайдете зразок договору контрактації
17559

Облікова політика сільськогосподарського підприємства 2024

Облікова політика — внутрішній документ агропідприємства. Проте норми, які підприємство закладає до облікової політики, можуть як допомогти врятувати від ризиків, так і зашкодити. Скористайтеся порадами експерта та готовим зразком, які допоможуть провести аудит власного наказу про облікову політику
4727

Преміювання аграріїв: як заохотити працівників і зекономити на податках

Уже котрий рік поспіль аграрії збирали врожай за несприятливих погодних умов, а інколи під час обстрілів і в небезпечних умовах через замінування. Тож роботодавцям варто подбати про преміювання, заохочення та подарунки для працівників до майбутніх свят
891

Зібрали врожай овочів і фруктів: як задокументувати, облікувати та оподаткувати

Агропідприємство зібрало врожай овочів і фруктів. Як оцінити готову продукцію та відходи, а також задокументувати, облікувати та оподаткувати зібраний урожай, розповість експерт
69

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді