За перешкоджання перевіркам установлять кримінальну відповідальність

Парламент оприлюднив законопроєкт, який передбачає кримінальну відповідальність за перешкоджання перевіркам органам державного фінансового контролю.

За перешкоджання перевіркам установлять кримінальну відповідальність

Які перевірки відновили з 2 червня та як тепер штрафуватимуть

ВРУ 19.07.2022 зареєструвала законопроєкт «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю» № 7569, який встановлює відповідальність за перешкоджання роботи органу державного фінконтролю.

Законопроєктом пропонують розділ XV Кримінального кодексу України доповнити статтею 351-3 «Перешкоджання діяльності органу державного фінансового контролю».

Стаття передбачає: якщо службова особа не виконує законних вимог органу державного фінансового контролю, його посадових осіб, створює перешкоди в їх роботі, надає їм завідомо неправдиву інформацію, то її каратимуть:

  • штрафом від 100 до 1000 НМДГ
  • або арештом строком до 6 місяців,
  • або обмеженням волі строком до 3 років.

Якщо закон ухвалять, він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

За інформацією ВРУ


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19742

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34597

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді