Стамбульська угода про розблокування українських портів: які зміни

У межах угоди про розблокування українських портів 27.07.2022 у Стамбулі запрацював Спільний координаційний центр.

Стамбульська угода про розблокування українських портів: що вона дасть аграріям

Які гранти надає держава аграріям та як їх отримати

22.07.2022 у Стамбулі за пропозиції ООН Україна, Туреччина та Генсекретар ООН підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів.

Угода передбачає створення демілітаризованих гуманітарних коридорів для вивезення продовольства з портів «Одеса», «Чорноморськ» і «Південний».

Завдяки розблокуванню експорту через чорноморські порти українські фермери зможуть:

Водночас маршрути до польських, балтійських, румунських та інших портів будуть зберігати та розвивати як постійну альтернативу.

Спільний координаційний центр у Стамбулі буде:

  • реєструвати судна, які йдуть у розблоковані українські порти;
  • затверджувати графіки транзиту та заходу суден у порти.

Крім того, найближчим часом за участі усіх сторін сформують спеціальні інспекційні групи, які перевірятимуть судна на наявність несанкціонованих вантажів і персоналу на борту, які прямують до українських портів або виходять із них. Перевірка відбуватиметься на вході/виході до/з Турецької протоки.

Забезпечувати виконання домовленостей в українських портах і територіальних водах будуть винятково представники держвлади України.

Угода діятиме впродовж 120 днів після підписання і може бути продовжена на такий самий період, якщо одна зі сторін не повідомить про намір припинити її дію.

За інформацією Урядового порталу


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальне податкове зобов’язання: як розрахувати та сплатити

Cума всіх сплачених податків аграрієм не має бути менше ніж мінімальне податкове зобов’язання. Як розрахувати мінімальне податкове зобов’язанн та чи зросте податкове навантаження — у консультації
50128

Облік власновирощеної сільгосппродукції для посіву

Агропідприємства вирощують продукцію переважно для продажу на сторону. Проте нерідко використовують її як насіння для нового врожаю. Тримайте роз’яснення експерта, які допоможуть облікувати витрати на підготовку та посів насіння, а також задокументувати ці операції
59

Ліцензування зберігання пального для аграріїв

Ліцензія на зберігання пального агропідприємством необхідна усім сільгосптоваровиробникам (фермерам), які закуповують пальне та зберігають його на своїй території для подальшого використання для власних потреб чи промислового перероблення. Розглянемо, що для цього потрібно та які останні зміни
4305

Як оцінити збитки від війни особистим селянським і фермерським господарствам — ФОПам

Мінагрополітики вдосконалило процедуру оцінки шкоди та збитків, що особисті селянські та фермерські господарства — ФОПи зазнали через військову агресію рф. Підкажемо, як діяти цим господарствам, аби провести оцінку розміру збитків від загибелі сільськогосподарських тварин, бджолосімей і пошкодження сільськогосподарської техніки. Це дасть змогу з часом отримати їх відшкодування
66

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді