Стамбульська угода про розблокування українських портів: які зміни

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

У межах угоди про розблокування українських портів 27.07.2022 у Стамбулі запрацював Спільний координаційний центр.

Стамбульська угода про розблокування українських портів: що вона дасть аграріям

Які гранти надає держава аграріям та як їх отримати

22.07.2022 у Стамбулі за пропозиції ООН Україна, Туреччина та Генсекретар ООН підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів.

Угода передбачає створення демілітаризованих гуманітарних коридорів для вивезення продовольства з портів «Одеса», «Чорноморськ» і «Південний».

Завдяки розблокуванню експорту через чорноморські порти українські фермери зможуть:

Водночас маршрути до польських, балтійських, румунських та інших портів будуть зберігати та розвивати як постійну альтернативу.

Спільний координаційний центр у Стамбулі буде:

  • реєструвати судна, які йдуть у розблоковані українські порти;
  • затверджувати графіки транзиту та заходу суден у порти.

Крім того, найближчим часом за участі усіх сторін сформують спеціальні інспекційні групи, які перевірятимуть судна на наявність несанкціонованих вантажів і персоналу на борту, які прямують до українських портів або виходять із них. Перевірка відбуватиметься на вході/виході до/з Турецької протоки.

Забезпечувати виконання домовленостей в українських портах і територіальних водах будуть винятково представники держвлади України.

Угода діятиме впродовж 120 днів після підписання і може бути продовжена на такий самий період, якщо одна зі сторін не повідомить про намір припинити її дію.

За інформацією Урядового порталу


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Дивіденди членам фермерського господарства: як оформити та які податки утримати

У статті — поради, як оформити та оподаткувати виплату дивідендів членам фермерського господарства, хто має нарахувати та сплатити ЄСВ, а також чи діє ЄСВ-пільга в 2025 році. Приклад бухгалтерських проведень і зразок протоколу на виплату дивідендів стануть у пригоді
8708

Бронювання працівників сільгосппідприємств після 01.04.2025

Підприємства агросектора можуть отримати критичний статус, що дає змогу бронювати працівників. Зберіть документи та зверніться до Мінагрополітики чи обласної держадміністрації залежно від того, які критерії виконуєте. Якщо отримали критичність, переходьте до бронювання на Порталі Дія. Експерт пояснив, як не втратити можливість забронювати працівників
1274

Обліковий лист тракториста машиніста: для чого застосовувати та як складати

Обліковий лист тракториста-машиніста — підстава, щоб показати в бухобліку обсяг виконаних робіт, списання пального на виробничі витрати, а також нарахування оплати праці. Підкажемо, як його складати, й наведемо зразок
11266

Облік весняно-польових робіт

Аби виконати весняно-польові роботи вчасно та якісно, треба підготувати техніку, придбати посівний матеріал і доб¬рива, організувати персонал. Тримайте добірку прикладів, які допоможуть облікувати витрати на посівну кампанію
3673

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді