Чи можуть єдинники імпортувати вживані авто, щоб продавати запчастини з них

Платники податків — юрособи не можуть перебувати на спрощеній системі оподаткування за здійснення імпорту вживаних легкових авто.

Чи можуть єдинники імпортувати вживані авто, щоб продавати запчастини з них

Інструкція та зразок, щоб подати нову декларацію ЄП за ставкою 2%

Індивідуальна податкова консультація від 27.01.2022 № 202/ІПК/26-15-04-05-18

Підприємство — платник єдиного податку (ЄП) 3 групи за ставкою 5% у травні 2021 року уклало договір щодо імпорту вживаних легкових електромобілів з метою їх розукомплектації та подальшої реалізації запчастин. У вересні 2021 року розмитнили два авто, а у жовтні 2021 року їх оприбуткували як товари, з них відокремили акумуляторні батареї, які реалізували нерезиденту. У третьому кварталі 2021 року на поточний рахунок підприємства надійшли кошти за товар (зокрема за дві акумуляторні батареї з імпортованих автомобілів), та сплачено ЄП. Чи має право підприємство за таких умов перебувати на спрощеній системі оподаткування? Із цим питанням платник звернувся до податківців.

В індивідуальній податковій консультації (ІПК) податківці роз’яснили, що відповідно до пункту 8 підпункту 291.5.1 Податкового кодексу України (ПК) не можуть бути платниками ЄП 3 групи суб’єкти господарювання, які здійснюють, зокрема, виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів.

До підакцизних товарів належать, зокрема, автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів (п. 215.1 ПК).

Платники ЄП зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів за здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, — із першого числа місяця, наступного за звітним періодом, у якому здійснювали такі види діяльності (пп. 5 пп. 298.2.3 ПК).

Тож платник податків — юрособа не може перебувати на спрощеній системі оподаткування та застосовувати 3 групу спрощеної системи оподаткування у разі здійснення імпорту вживаних легкових електромобілів. За таких умов він має перейти на сплату інших податків і зборів з першого числа місяця, наступного за звітним періодом, у якому здійснювали такі види діяльності.

За отримання доходу від здійснення господарських операцій з реалізації запчастин імпортованих легкових електромобілів, зокрема від реалізації кузовів до них, для платника ЄП 3 групи за ставкою 5% доходу необхідно застосовувати подвійний розмір ставки ЄП — 10% такого доходу.

Суб’єкт господарювання може перейти на спрощену систему оподаткування один раз упродовж календарного року (пп. 298.1.4 ПК).

Зважайте, що ІПК має індивідуальний характер. Це означає, що нею може скористатися лише платник податків, якому її надала ДПС.


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Фізична особа-підприємець: хто такий ФОП

Якщо у вас є ідея щодо створення своєї власної справи — візьміться за неї сьогодні й будете мати результат уже завтра. Ідея — це, звичайно, головне, але ще треба зробити перші кроки та оформити ФОП. У консультації розповімо все про ФОП
60663

Декларація про майновий стан

Декларація про майновий стан, декларація про доходи – це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. У консультації розповімо, коли й кому подавати декларацію про майновий стан та доходи. Також розглянемо приклад як заповнити декларацію про майновий стан і доходи для звичайних громадян та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
418756

Допомога по частковому безробіттю: умови, розрахунок

Скорочення чи повна зупинка виробництва, зменшення обсягів замовлень — все це може бути причиною зниження розміру зарплат працівників, а у підприємців — скорочення доходу. Є спосіб компенсувати такі втрати — це допомога по частковому безробіттю. На яких умовах її надають, як її розрахувати та отримати, облікувати та оподаткувати — у консультації
9053

Єдиний податок 3 група: умови, ставки, види діяльності, бухгалтерський облік

Платники, які перебувають на єдиному податку, мають можливість сплачувати менше податків, аніж на загальній системі. Групу 3 єдиного податку можуть обирати і фізособи, і юрособи. У консультації розповімо про особливості єдиного податку для групи 3 зі ставками 3% та 5% у 2024 році
580263

Спрощена система оподаткування: переваги та недоліки

Як позбутися податкового тягаря, що тисне бізнес та платити менше? Очевидно, що обрання системи оподаткування – це вкрай важливе рішення. Спрощена чи загальна? Про спрощену систему оподаткування, її переваги та нюанси — у статті
107769

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді