Як взяти участь у програмі медевакуації постраждалих від війни

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

МОЗ пояснило, як працює Програма медичної евакуації тих, хто постраждав від війни.

Як взяти участь у програмі медевакуації постраждалих від війни

Де КНП отримати фінансування та на що його витрачати

На лікування до закордонних клінік транспортують насамперед:

  • дітей і дорослих зі складними мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами;
  • дітей з онкологічною патологією;
  • людей із захворюваннями, які потребують комплексного спеціалізованого лікування.

Алгоритм медичної евакуації за кордон:

  1. Лікар ухвалює рішення про направлення пацієнта на лікування за кордон. При цьому він керується наказом МОЗ «Про затвердження Критеріїв направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану та Переліку закладів охорони здоров’я, які здійснюють координацію направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану» від 05.04.2022 № 574.

МОЗ рекомендує направляти на лікування за кордон:

  • пацієнтів із травмами, отриманими внаслідок війни, які потребують високоспеціалізованої медичної допомоги;
  • пацієнтів, які потребують комбустіологічної допомоги (опіки);
  • дітей із новоутвореннями, які потребують високоспеціалізованої медичної допомоги;
  • дорослих пацієнтів із новоутвореннями, які потребують високоспеціалізованої медичної допомоги;
  • дітей із орфанними захворюваннями.
  1. Лікуючий або сімейний лікар інформує обласного координатора з медичної евакуації про своє рішення направити пацієнта на лікування за кордон. Обласні координатори надсилають необхідні медичні висновки до команди МОЗ з медичної евакуації.
  2. МОЗ верифікує дані, інформує пацієнта про маршрут медевакуації.
  3. Якщо пацієнт погоджується на медичну евакуацію, МОЗ надсилає відповідний запит до системи екстреного реагування Єврокомісії.
  4. МОЗ отримує через платформу Early Warning and Response System (EWRS) пропозиції від лікарень з країн-членів ЄС щодо готовності прийняти пацієнтів і забезпечити необхідне лікування.
  5. Координатори з медевакуації у постійній комунікації з лікарнями, що приймають пацієнтів, узгоджують етапи і маршрути безпечного транспортування.
  6. Міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ транспортують пацієнтів від лікарень у прифронтовій зоні чи на деокупованих територіях до медичних закладів Львівщини, які взяли на себе функцію медичного хабу.
  7. Далі медичним транспортом українців транспортують за кордон для спеціалізованого лікування.
  8. МОЗ за сприяння міністерств охорони здоров’я країн-членів ЄС через платформу EWRS проводить моніторинг пацієнтів, отримує повідомлення про їх рух у клініках, запити додаткової інформації про пацієнтів тощо.
  9. Після завершення лікування пацієнти можуть повернутися в Україну за сприяння посольств чи консульств України у відповідній країні.

Щоб узяти участь у програмі, на сайті МОЗ у розділі «Опитування» заповніть відповідну анкету, після чого отримаєте зворотний зв’язок.

Транспортування та лікування українських громадян у межах програми медевакуації фінансують міжнародні організації та країни, що приймають.

За інформацією МОЗ


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відобразити в обліку та оподаткувати спецодяг

Безплатно забезпечити працівника спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) на роботі — це обов’язок роботодавця. Правильно відобразити це в обліку — обов’язок бухгалтера. У консультації — як придбати та оформити ЗІЗ, як їх облікувати і списати з різними варіантами оподаткування
65288

Облік оплати періодики в КНП

Інформація цінна в наш час як ніколи. Медзаклади найчастіше передплачують видання про медичну справу, а також з бухгалтерського обліку. Періодика може бути у паперовій чи електронній формі. Як ведеться облік передплати? Це тема консультації
6353

Платні послуги зі стажування інтернів у КНП: чи дозволено

Подаємо консультацію юриста стосовно права державних і комунальних ЗОЗ надавати платні послуги з навчання інтернів. Нагадаємо: податківці висловилися, що підстав для таких послуг у ЗОЗ нині немає. Юристи не згодні, та й практика диктує інше. Досліджуємо різні позиції й напрацьовуємо правомірні рішення
9218

Колективний договір КНП: зразок, порядок заповнення

Укладіть колективний договір КНП, щоб визначити права й обов’язки роботодавця і трудового колективу. Поставтеся до справи відповідально, бо умови договору доведеться виконувати протягом періоду його дії. У статті бонус — зразок колективного договору медичного КНП
18562

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді