Як взяти участь у програмі медевакуації постраждалих від війни

МОЗ пояснило, як працює Програма медичної евакуації тих, хто постраждав від війни.

Як взяти участь у програмі медевакуації постраждалих від війни

Де КНП отримати фінансування та на що його витрачати

На лікування до закордонних клінік транспортують насамперед:

  • дітей і дорослих зі складними мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами;
  • дітей з онкологічною патологією;
  • людей із захворюваннями, які потребують комплексного спеціалізованого лікування.

Алгоритм медичної евакуації за кордон:

  1. Лікар ухвалює рішення про направлення пацієнта на лікування за кордон. При цьому він керується наказом МОЗ «Про затвердження Критеріїв направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану та Переліку закладів охорони здоров’я, які здійснюють координацію направлення громадян України для лікування за кордон на період дії воєнного стану» від 05.04.2022 № 574.

МОЗ рекомендує направляти на лікування за кордон:

  • пацієнтів із травмами, отриманими внаслідок війни, які потребують високоспеціалізованої медичної допомоги;
  • пацієнтів, які потребують комбустіологічної допомоги (опіки);
  • дітей із новоутвореннями, які потребують високоспеціалізованої медичної допомоги;
  • дорослих пацієнтів із новоутвореннями, які потребують високоспеціалізованої медичної допомоги;
  • дітей із орфанними захворюваннями.
  1. Лікуючий або сімейний лікар інформує обласного координатора з медичної евакуації про своє рішення направити пацієнта на лікування за кордон. Обласні координатори надсилають необхідні медичні висновки до команди МОЗ з медичної евакуації.
  2. МОЗ верифікує дані, інформує пацієнта про маршрут медевакуації.
  3. Якщо пацієнт погоджується на медичну евакуацію, МОЗ надсилає відповідний запит до системи екстреного реагування Єврокомісії.
  4. МОЗ отримує через платформу Early Warning and Response System (EWRS) пропозиції від лікарень з країн-членів ЄС щодо готовності прийняти пацієнтів і забезпечити необхідне лікування.
  5. Координатори з медевакуації у постійній комунікації з лікарнями, що приймають пацієнтів, узгоджують етапи і маршрути безпечного транспортування.
  6. Міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ транспортують пацієнтів від лікарень у прифронтовій зоні чи на деокупованих територіях до медичних закладів Львівщини, які взяли на себе функцію медичного хабу.
  7. Далі медичним транспортом українців транспортують за кордон для спеціалізованого лікування.
  8. МОЗ за сприяння міністерств охорони здоров’я країн-членів ЄС через платформу EWRS проводить моніторинг пацієнтів, отримує повідомлення про їх рух у клініках, запити додаткової інформації про пацієнтів тощо.
  9. Після завершення лікування пацієнти можуть повернутися в Україну за сприяння посольств чи консульств України у відповідній країні.

Щоб узяти участь у програмі, на сайті МОЗ у розділі «Опитування» заповніть відповідну анкету, після чого отримаєте зворотний зв’язок.

Транспортування та лікування українських громадян у межах програми медевакуації фінансують міжнародні організації та країни, що приймають.

За інформацією МОЗ


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Зміни у наданні платних послуг ЗОЗ: постреліз до вебінару

Редакція журналу «Головбух Медицина» 10.09.2024 провела безплатний вебінар на тему «Зміни в наданні платних послуг: комунікаційна платформа для бухгалтерів ЗОЗ». Тримайте постреліз до цього вебінару: тези, запис, відповіді на запитання. Запитань отримали так багато, що вдвічі перевищили час трансляції, але всіх так і не опрацювали. Тому невдовзі проведемо частину другу вебінару. Реєструйтеся, читайте напрацьовані рекомендації та надсилайте нові запитання. З’ясуємо нюанси втілення змін
83

Гарантії працівникам-донорам: відповіді на запитання бухгалтерів

У статті — відповіді на запитання бухгалтерів стосовно гарантій працівникам-донорам. Знатимете права й обов’язки як працівників, що мають намір стати донорами крові, так і роботодавця. З’ясуєте нюанси увільнення й зарплатних розрахунків. Додатково отримаєте бухоблікові інструкції
56

Зарядні станції та повербанки — в обліку ЗОЗ

Крок за кроком на зразках облікуємо надходження й експлуатацію повербанків і зарядних станцій. Це один із видів обладнання для стабільної роботи ЗОЗ за кризових умов. Обов’язковий мінімум — генератори та безперебійники. Тренд — сонячні станції. Але багато кого зігріватимуть булер’яни. На всі випадки маємо бухоблікові рішення
221

Преміювання в КНП

Як виплачувати премії у медзакладі? Якими нормами керуватися та з ким погоджувати таке рішення? Аби встановити порядок преміювання, достатньо зробити кілька кроків. Яких саме — підкажемо у статті. Дізнайтеся також, як виплачувати, обліковувати й оподатковувати премії медпрацівникам.
9037

Як відкоригувати податкову накладну, якщо ЗОЗ повертає кошти НСЗУ

ЗОЗ отримав претензію від НСЗУ. Треба повернути кошти за кілька місяців із різних періодів. Після певних місяців уже минуло три роки. Чи потрібні розрахунки коригування? Якщо так, як їх скласти?
85

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді