Підвищуєте ціни на пальне більше ніж на 5% — задекларуйте

Держпродспоживслужба нагадала, що підвищення роздрібних цін на нафтопродукти на 5% і більше треба декларувати.

Підвищуєте ціни на пальне більше ніж на 5% — задекларуйте

Які перевірки відновили з 2 червня та як тепер штрафуватимуть

Якщо суб’єкт господарювання реалізує бензини А-92, А-95 чи дизельне пальне та планує збільшити їх роздрібну ціну на 5% і більше, він зобов’язаний задекларувати зміну ціни. Це правило діє 12.05.2021. Кабмін ввів його з метою державного регулювання цін на пальне постановою «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» від 22.04.2020 № 341.

До порушників застосовують адміністративно-господарські санкції, які передбачає стаття 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення». Крім того, за порушення порядку встановлення цін і тарифів на ФОПів і посадових осіб суб’єктів господарювання накладають штрафи у розмірах, що передбачає статт 165-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зміну роздрібних цін на товари декларують в електронному вигляді через офіційний сайт Держпродспоживслужби. Після успішної реєстрації даних відомості автоматично вносять до Реєстру роздрібних цін на товари.

У зв’язку з коливаннями на валютному ринку, щоб уникнути штучного дефіциту пального або припинення господарської діяльності, Держпродспоживслужба закликає бізнес дотримуватися вимог чинного законодавства під час встановлення цін на пальне.

За інформацією Урядового порталу


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2109

Ставки акцизного податку на пальне, акцизний склад, проміжні продукти: вересневі зміни

Тримайте інформацію про ставки акцизного податку на пальне, що діють із 1 вересня, та новий критерій, коли не виникає акцизний склад. Про всі нововведення за Законом № 3878 читайте в огляді експерта
602

Акцизний податок 2024

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану – у цьому огляді
93873

Підакцизні товари в Україні 2024

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2024 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
56982

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді