Площа квартири понад 120 м²: як заповнити одноразову добровільну декларацію

Пояснюємо, як заповнити одноразову (спеціальну) добровільну декларацію, якщо декларуєте об’єкти житлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 120 м²/240 м², та об’єкти нежитлової нерухомості загальною площею більше 60 м²?

Площа квартири понад 120 м²: як заповнити одноразову добровільну декларацію

Головне для бухгалтера: зміни, що вплинуть на вашу роботу вже цього місяця

Об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової та нежитлової нерухомості), що належить декларанту на праві власності та перебуває на території України або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі — Декларація) (пп. «б» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ Податкового кодексу України (ПК).

ПК визначає склад та обсяг активів, джерела набуття яких, якщо фізособа не використала право подати Декларацію, вважають такими, з яких повністю сплатили податки та збори (п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПК).

До таких активів належать, зокрема, об’єкти:

  1. житлової нерухомості:
  • квартира/квартири, загальна площа якої/яких не перевищує сукупно 120 м², або майнові права на таку квартиру/квартири у багатоквартирному житловому будинку незавершеного будівництва;
  • житловий будинок/будинки, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 м², або житловий будинок/будинки незавершеного будівництва, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 м², за наявності у такої фізособи права власності на земельну ділянку відповідного цільового призначення;
  • нежитлової нерухомості — нежитлові будинки некомерційного призначення та/або нежитлові будинки незавершеного будівництва некомерційного призначення, загальна площа яких не перевищує 60 м².
  • Якщо фізособа хоче скористатися своїм правом подати Декларацію, то незалежно від загальної площі активів або їх сумарної вартості, декларант заповнює необхідні розділи Декларації без урахування положень пункту 10 підрозділу 9 примітка 4 розділу ХХ ПК.

    За декларування об’єктів житлової/нежитлової нерухомості у розділі V «Нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» Декларації зазначають:

    • графа 6 — загальна площа активу;
    • графа 7 — розмір частки, яка належить декларанту;
    • графа 9 — загальна сума витрат на придбання (набуття) активу або його оціночна вартість;
    • графа 12 — вартість активу (база для нарахування збору). У цій графі фізособа самостійно приймає рішення щодо бази для нарахування збору — вся сума понесених витрат, пов’язаних із придбанням активу, або лише їх частина.

    За інформацією Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків


    Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

    Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


    безплатний вебінар для бухгалтера

    Статті за темою

    Усі статті за темою

    Облікова ставка НБУ 2024

    Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 20.09.2024 розмір облікової ставки НБУ залишиться на рівні 13% річних
    53410

    Медичне страхування працівників за рахунок роботодавця: які податки сплатити

    Консультація допоможе правильно облікувати страхові внески та оподаткувати вартість медичного страхування у вигляді страхових платежів, які сплачуються за рахунок витрат роботодавця
    32995

    Календар бухгалтера 2024: жовтень

    Актуальна осіння інформація для бухгалтера — виробничий календар на жовтень 2024 року та податковий календар на жовтень 2024 року. Розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу, вчасно подати фінансову, податкову та статистичну звітність і сплатити податки — у поміч календар для бухгалтера на жовтень 2024 року
    19788

    Зміни у наданні платних послуг ЗОЗ: постреліз до вебінару

    Редакція журналу «Головбух Медицина» 10.09.2024 провела безплатний вебінар на тему «Зміни в наданні платних послуг: комунікаційна платформа для бухгалтерів ЗОЗ». Тримайте постреліз до цього вебінару: тези, запис, відповіді на запитання. Запитань отримали так багато, що вдвічі перевищили час трансляції, але всіх так і не опрацювали. Тому невдовзі проведемо частину другу вебінару. Реєструйтеся, читайте напрацьовані рекомендації та надсилайте нові запитання. З’ясуємо нюанси втілення змін
    83

    Гарячі запитання

    Усі питання і відповіді