Площа квартири понад 120 м²: як заповнити одноразову добровільну декларацію

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Пояснюємо, як заповнити одноразову (спеціальну) добровільну декларацію, якщо декларуєте об’єкти житлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 120 м²/240 м², та об’єкти нежитлової нерухомості загальною площею більше 60 м²?

Площа квартири понад 120 м²: як заповнити одноразову добровільну декларацію

Головне для бухгалтера: зміни, що вплинуть на вашу роботу вже цього місяця

Об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової та нежитлової нерухомості), що належить декларанту на праві власності та перебуває на території України або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі — Декларація) (пп. «б» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ Податкового кодексу України (ПК).

ПК визначає склад та обсяг активів, джерела набуття яких, якщо фізособа не використала право подати Декларацію, вважають такими, з яких повністю сплатили податки та збори (п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПК).

До таких активів належать, зокрема, об’єкти:

  1. житлової нерухомості:
  • квартира/квартири, загальна площа якої/яких не перевищує сукупно 120 м², або майнові права на таку квартиру/квартири у багатоквартирному житловому будинку незавершеного будівництва;
  • житловий будинок/будинки, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 м², або житловий будинок/будинки незавершеного будівництва, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 м², за наявності у такої фізособи права власності на земельну ділянку відповідного цільового призначення;
  • нежитлової нерухомості — нежитлові будинки некомерційного призначення та/або нежитлові будинки незавершеного будівництва некомерційного призначення, загальна площа яких не перевищує 60 м².
  • Якщо фізособа хоче скористатися своїм правом подати Декларацію, то незалежно від загальної площі активів або їх сумарної вартості, декларант заповнює необхідні розділи Декларації без урахування положень пункту 10 підрозділу 9 примітка 4 розділу ХХ ПК.

    За декларування об’єктів житлової/нежитлової нерухомості у розділі V «Нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» Декларації зазначають:

    • графа 6 — загальна площа активу;
    • графа 7 — розмір частки, яка належить декларанту;
    • графа 9 — загальна сума витрат на придбання (набуття) активу або його оціночна вартість;
    • графа 12 — вартість активу (база для нарахування збору). У цій графі фізособа самостійно приймає рішення щодо бази для нарахування збору — вся сума понесених витрат, пов’язаних із придбанням активу, або лише їх частина.

    За інформацією Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків


    Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

    Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


    Статичний блок для новин

    Статті за темою

    Усі статті за темою

    Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

    Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
    274915

    Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

    Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
    310771

    Нарахування авансу зарплати

    Заробітну плату за першу половину місяця називають «авансом». Як його розрахувати, показати в обліку та оподаткувати — розкажемо у статті
    138193

    Відклик з відпустки

    Ситуації бувають різні: виробнича необхідність, непередбачувана відсутність колеги або нагальна потреба у фахівцеві. У таких випадках у роботодавця виникає потреба ініціювати відклик працівника з відпустки. Але як це зробити правильно, щоб не порушити трудові права працівника й не отримати штраф? У цій статті розберемося, коли відклик дозволений, які умови обов’язкові, та як усе оформити документально
    80638

    Гарячі запитання

    Усі питання і відповіді