Угода про розподіл продукції: що з податком на прибуток

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Розповідаємо, які особливості подання декларації з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції.

Які особливості подання декларація з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції

Які перевірки відновили з 2 червня та як тепер штрафуватимуть

Відповідно до угоди про розподіл продукції одна сторона — Україна доручає іншій стороні — інвестору на визначений строк:

  • проводити пошук, розвідку та видобування корисних копалин на визначеній ділянці надр;
  • вести пов’язані з угодою роботи.

Зі свого боку інвестор зобов’язується:

  • виконати доручені роботи за свій рахунок і на свій ризик;
  • компенсувати витрати;
  • отримати плату у вигляді частини прибуткової продукції.

Норми передбачені ч. 1 ст. 4 Закону України «Про угоди про розподіл продукції» від 14.09.1999 № 1039.

Під час виконання угоди про розподіл продукції інвестор (оператор) сплачує, зокрема, податок на прибуток підприємств (п. 335.2 Податкового кодексу України (ПК).

Об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток інвестора (пп. «а» п. 336.1 ПК). Його визначають за вартістю прибуткової продукції, набутої інвестором/оператором у власність у результаті розподілу продукції, зменшеної на суму:

  • сплаченого інвестором ЄСВ;
  • інших витрат (зокрема, накопичені витрати за виконання робіт до появи першої прибуткової продукції), пов’язаних із виконанням угоди, але які не відшкодовують компенсаційною продукцією відповідно до угоди.

Якщо вартість прибуткової продукції за угодою про розподіл продукції виражена в іноземній валюті, для обчислення податку на прибуток підприємств таку вартість перераховують у гривні.

Будь-які інші доходи, отримані інвестором (оператором) упродовж строку дії угоди від діяльності, пов’язаної з виконанням такої угоди:

  • не розглядають як об’єкт оподаткування;
  • не враховують під час його визначення.

Уніфіковану форму декларації щодо сплати податку на прибуток під час виконання угоди про розподіл продукції Мінфін затвердив наказом від 09.06.2021 № 332.

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про відповідність резидента Дія Сіті: як заповнити і коли подати

1 червня — дедлайн подання Звіту про відповідність резидента Дія Сіті та незалежного висновку. У цій консультації знайдете все, на що треба зважити, аби не втратити правових та податкових преференцій
25

Як відобразити в обліку та оподаткувати спецодяг

Безплатно забезпечити працівника спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) на роботі — це обов’язок роботодавця. Правильно відобразити це в обліку — обов’язок бухгалтера. У консультації — як придбати та оформити ЗІЗ, як їх облікувати і списати з різними варіантами оподаткування
65181

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
275231

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
311255

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді