Угода про розподіл продукції: що з податком на прибуток

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Розповідаємо, які особливості подання декларації з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції.

Які особливості подання декларація з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції

Які перевірки відновили з 2 червня та як тепер штрафуватимуть

Відповідно до угоди про розподіл продукції одна сторона — Україна доручає іншій стороні — інвестору на визначений строк:

  • проводити пошук, розвідку та видобування корисних копалин на визначеній ділянці надр;
  • вести пов’язані з угодою роботи.

Зі свого боку інвестор зобов’язується:

  • виконати доручені роботи за свій рахунок і на свій ризик;
  • компенсувати витрати;
  • отримати плату у вигляді частини прибуткової продукції.

Норми передбачені ч. 1 ст. 4 Закону України «Про угоди про розподіл продукції» від 14.09.1999 № 1039.

Під час виконання угоди про розподіл продукції інвестор (оператор) сплачує, зокрема, податок на прибуток підприємств (п. 335.2 Податкового кодексу України (ПК).

Об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток інвестора (пп. «а» п. 336.1 ПК). Його визначають за вартістю прибуткової продукції, набутої інвестором/оператором у власність у результаті розподілу продукції, зменшеної на суму:

  • сплаченого інвестором ЄСВ;
  • інших витрат (зокрема, накопичені витрати за виконання робіт до появи першої прибуткової продукції), пов’язаних із виконанням угоди, але які не відшкодовують компенсаційною продукцією відповідно до угоди.

Якщо вартість прибуткової продукції за угодою про розподіл продукції виражена в іноземній валюті, для обчислення податку на прибуток підприємств таку вартість перераховують у гривні.

Будь-які інші доходи, отримані інвестором (оператором) упродовж строку дії угоди від діяльності, пов’язаної з виконанням такої угоди:

  • не розглядають як об’єкт оподаткування;
  • не враховують під час його визначення.

Уніфіковану форму декларації щодо сплати податку на прибуток під час виконання угоди про розподіл продукції Мінфін затвердив наказом від 09.06.2021 № 332.

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12036

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52419

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34021

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді