Угода про розподіл продукції: що з податком на прибуток

Розповідаємо, які особливості подання декларації з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції.

Які особливості подання декларація з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції

Які перевірки відновили з 2 червня та як тепер штрафуватимуть

Відповідно до угоди про розподіл продукції одна сторона — Україна доручає іншій стороні — інвестору на визначений строк:

  • проводити пошук, розвідку та видобування корисних копалин на визначеній ділянці надр;
  • вести пов’язані з угодою роботи.

Зі свого боку інвестор зобов’язується:

  • виконати доручені роботи за свій рахунок і на свій ризик;
  • компенсувати витрати;
  • отримати плату у вигляді частини прибуткової продукції.

Норми передбачені ч. 1 ст. 4 Закону України «Про угоди про розподіл продукції» від 14.09.1999 № 1039.

Під час виконання угоди про розподіл продукції інвестор (оператор) сплачує, зокрема, податок на прибуток підприємств (п. 335.2 Податкового кодексу України (ПК).

Об’єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток інвестора (пп. «а» п. 336.1 ПК). Його визначають за вартістю прибуткової продукції, набутої інвестором/оператором у власність у результаті розподілу продукції, зменшеної на суму:

  • сплаченого інвестором ЄСВ;
  • інших витрат (зокрема, накопичені витрати за виконання робіт до появи першої прибуткової продукції), пов’язаних із виконанням угоди, але які не відшкодовують компенсаційною продукцією відповідно до угоди.

Якщо вартість прибуткової продукції за угодою про розподіл продукції виражена в іноземній валюті, для обчислення податку на прибуток підприємств таку вартість перераховують у гривні.

Будь-які інші доходи, отримані інвестором (оператором) упродовж строку дії угоди від діяльності, пов’язаної з виконанням такої угоди:

  • не розглядають як об’єкт оподаткування;
  • не враховують під час його визначення.

Уніфіковану форму декларації щодо сплати податку на прибуток під час виконання угоди про розподіл продукції Мінфін затвердив наказом від 09.06.2021 № 332.

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103669

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді