За яких умов ДПС може надіслати запит з 2022 року

З 2022 року податківці можуть надіслати запит, якщо встановлять факт, що може свідчити про те, що платник податків порушив законодавство.

За яких умов ДПС може надіслати запит з 2022 року

СПЕЦПРОЄКТ. Робота та держпідтримка бізнесу в умовах воєнного стану

ДПС може звернутися до платника податків із письмовим запитом, щоб він надав необхідну інформацію чи підтвердив її документально. Це передбачає Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» від 30.11.2021 № 1914, який набрав чинності з 01.01.2022.

Раніше податківці надсилали платникові письмовий запит, якщо за результатами аналізу податкової інформації виявляли факти, які свідчать, що він порушив законодавство.

З 01.01.2022 такий запит можуть надіслати, якщо:

  • виявили правопорушення;
  • встановили факт, який може свідчити про порушення платником податків відповідного законодавства.

Водночас ДПС у запиті має обов’язково зазначити, які саме факти порушення вона виявила.

За інформацією ГУ ДПС у Чернівецькій області


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
20255

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
35295

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді