Із 1 лютого 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) підлягають усі податкові накладні та розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до неї, незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній та/або розрахунку коригування.
Для формування податкових накладних в електронному вигляді платник податків самостійно обирає будь-яке програмне забезпечення, що формує вихідний файл у форматі, який розміщено на офіційному веб-порталі ДФС, або може користуватись такими програмними продуктами:
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
- «Система формування та подання до органів ДФС засобами телекомунікаційного зв’язку податкової звітності, податкових накладних та реєстрів податкових накладних в електронному вигляді»;
- «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності».
Ці програми можна безоплатно отримати на веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність».
Розроблено також новий електронний сервіс, який надає змогу платнику податків за запитом до ДФС безоплатно отримувати відомості про податкові накладні та/або розрахунки коригування з ЄРПН.
Також покупці — платники податку мають можливість отримувати з ЄРПН електронні копії податкових накладних/розрахунків коригування, які зареєстровані їх контрагентами. Для цього потрібно надіслати в електронному вигляді запит до Реєстру, за яким отримує електронне повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Така податкова накладна вважається такою, що отримана від постачальника.