Фахівці ДФС нагадують, що починаючи з 1 січня 2015 року платник податку на додану вартість повинен вести реєстр документів відповідно до пункту 201.111 Податкового кодексу України (ПК). Зокрема, суб’єкт господарювання повинен реєструвати:
- транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами;
- касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів послуг не може перевищувати 200 грн. за день (без урахування податку);
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
- бухгалтерську довідку, складену відповідно до пункту 198.5 ПК.
Оскільки наказ МДЗ «Про затвердження форми реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядку його ведення» від 22.09.2014 № 958 залишається чинним, платники податку можуть за власним бажанням обліковувати зазначені документи, використовуючи форму Реєстру виданих та отриманих податкових накладних.
При цьому Реєстр виданих та отриманих податкових накладних до контролюючого органу, починаючи зі звітності за січень 2015 року, не подається.
Нагадуємо, що 20 лютого — останній день подання декларації з ПДВ за січень, її необхідно подавати за старою формою згідно з Порядком заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966.