Роботодавцям можуть давати компенсацію за працевлаштування переселенців

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Рада ухвалила проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб»

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб» (реєстраційний номер 1496).

У ході обговорення народний депутат України Людмила Денісова зазначила, що ситуація на ринку праці щодо забезпечення громадян роботою є критичною. «На сьогоднішній день зареєстровано більш як 542 тисячі безробітних, а кількість вакансій — близько 38 тисяч, тобто на одну вакансію претендує 144 людей», — підкреслила вона. За її словами, досить серйозною є проблема працевлаштування переселенців. «Зареєстровано 953 тисячі вимушених переселенців і з них кожна 11 особа — тобто 85,5 тисячі — потребують працевлаштування», — наголосила Денісова.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Законопроект передбачає внесення змін до низки законів України, якими пропонується надавати роботодавцям за працевлаштування осіб, які переїхали з тимчасово окупованої території, зони проведення антитерористичної операції чи надзвичайної ситуації компенсацію витрат на оплату праці таких осіб тривалістю до 6 місяців або залежно від ситуації на ринку праці регіону — до 12 місяців. При цьому на роботодавця покладається обов’язок забезпечити зайнятість таких осіб протягом періоду, удвічі більшого, ніж виплата компенсації (наприклад, компенсація виплачувалась 3 місяці — особа повинна пропрацювати 6 місяців, компенсація 12 місяців — особа працюватиме 24 місяці).

У пояснювальній записці сказано, що передбачається надавати зареєстрованому безробітному компенсацію витрат на переїзд до місцевості, де вони працюватимуть, та витрат на проходження медичного та/або наркологічного огляду, якщо це потрібно для працевлаштування.

Законопроектом розширюється перелік осіб, які мають право на отримання ваучера для підтримання конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності.

Зокрема, таке право надається незалежно від досягнення 45 років:

  • внутрішньо переміщеним особам працездатного віку, які переселилися з території проведення антитерористичної операції, за відсутності підходящої роботи;
  • особам, які звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку зі скороченням чисельності, штату або за станом здоров’я до досягнення ними встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку, за наявності вислуги не менше 10 років, але не набули права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
  • особам, які звільнені з військової служби після участі у проведенні антитерористичної операції з числа інвалідів до отримання права на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Також пропонується усунути прогалини у законодавстві та надати повноваження правлінню Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття визначати мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб. Це забезпечить щомісячно законодавчі гарантії для понад 100 тисяч отримувачів допомоги — третини від усіх зареєстрованих безробітних.

Реалізація законопроекту у 2015 році потребуватиме додаткових витрат коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 87,7 млн грн., які необхідно буде передбачити в бюджеті Фонду після прийняття законопроекту.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Середня зарплата для відпускних: як розрахувати у нестандартних ситуаціях + приклади

Як розрахувати середню зарплату для відпускних у складних ситуаціях? У цій статті пояснюємо, як враховувати місячні, квартальні та річні премії, як діяти, якщо у розрахунковому періоді був простій, відпустка за власний рахунок, неповний робочий тиждень або призупинення дії трудового договору. Також розглядаємо, як обчислити середню зарплату для відпускних, якщо втрачено облікові дані через війну
57

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39398

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126514

Відрядження за кордон 2025: як оформити, провести в обліку та не порушити правила виїзду

У 2025 році відрядження за кордон потребує особливої уваги: і через воєнний стан, і через нові обмеження на виїзд. У цьому матеріалі — як правильно оформити закордонне відрядження, які документи підготувати, як обліковувати витрати та добові, а також які обмеження і дозволи діють під час війни. Усе — з прикладами й поясненнями для бухгалтера
301020

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді