Завдяки податковій реформі з’явилася новація у фінансовому правовому полі, яка надає право підприємцям самостійно визначити базу оподаткування ЄСВ для місяців, у яких вони не мали чистого доходу задля збереження страхового стажу. Тобто в будь-якому бездоходному місяці можна на власний розсуд або залишити базу нульовою і не сплачувати ЄСВ, або ж визначити ту її величину, з якої є змога сплатити ЄСВ, аби включити цей період у пенсійний стаж.
Самостійно визначена база не повинна бути меншою за мінімальну зарплату (до грудня 2015 року — 1218 грн., з 1 грудня — 1378 грн.) та не може перевищувати максимальної величини бази нарахування єдиного внеску (до грудня 2015 року — 20 706 грн., з 1 грудня — 23 426 грн.) .
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Це право на визначення підприємець реалізує при поданні річного звіту за формою № Д5. Стосується ця законодавча норма періодів, що починаються з 1 січня 2015 року. Тобто при поданні звіту за 2014 рік вона не працює.
До речі, описане нововведення поширюється не лише на підприємців-загальносистемників, а й на самозайнятих осіб (нотаріусів, адвокатів, артистів, художників, літераторів тощо). Для них строк подачі звіту за формою № Д5 — до 1 травня.