Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість, затверджений постановою КМУ від 16.10.2014 № 569, розроблено на виконання вимог Податкового кодексу України (ПК) з урахуванням змін, внесених Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 № 1621-VII (далі — Закон № 1621) та Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування інвестиційної діяльності» від 07.10.2014 № 1690-VII (далі — Закон № 1690).
У зв’язку із прийняттям Закону № 71 з 1 січня 2015 року скасовуються окремі норми Законів № 1621 та № 1690, пов’язані із запровадженням системи електронного адміністрування податку на додану вартість, та одночасно запроваджуються нові правила такого адміністрування.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
З огляду на це виникає необхідність у внесенні відповідних змін до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість.
Основною метою підготовки проекту постанови КМУ є приведення Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість у відповідність до вимог ПК з урахуванням змін, внесених Законом № 71.
Єдиним можливим механізмом досягнення цілей державного регулювання є прийняття відповідного акта Кабінету Міністрів України, що є найбільш ефективним способом забезпечення правильного застосування чинного законодавства з питань застосування системи електронного адміністрування податку на додану вартість.
Зауваження та пропозиції до проекту наказу приймаються упродовж одного місяця з дати його оприлюднення на адресу розробника (04655, МПС, м. Київ – 53, Львівська площа, 8, Державна фіскальна служба України, Департамент методологічної роботи з питань оподаткування; e-mail: [email protected]).