Уряд надав право керівникам силових відомств визначати розмір винагороди, що виплачується військовослужбовцям за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду. Але такі виплати мають бути обов’язково погоджені з Мінфіном та Мінсоцполітики і здійснюватися у межах бюджетних призначень.
Крім цього, змінено й принцип розрахунку грошової винагороди військовим в умовах АТО та особливого періоду. Тепер розміри винагороди визначатимуться винятково пропорційно часу участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Відповідно, скасовано постанову КМУ «Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій» від 31.01.2015 № 24. Нагадаємо, що згідно з цим документом розмір винагороди визначається виходячи з розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних додаткових видів місячного грошового забезпечення постійного характеру, премії та повинен становити не менш як 3 тис. грн. на місяць. Також учасникам АТО збільшувалося грошове забезпечення і призначалася винагорода за виконання окремих бойових завдань, приміром, за знищення військової техніки супротивника.
Нова постанова набере чинності з дня її офіційного опублікування.