30.08.2022 ДПС оприлюднила проєкт наказу Мінфіну про затвердження нового Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції за сплати податків, зборів, платежів і сплати, повернення ЄСВ.
У такий спосіб скоротять кількість обов’язкових полів, які заповнюють:
- платники у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції:
- до двох полів — для платників на бюджетні/небюджетні рахунки («Код виду сплати», «Додаткова інформація запису»);
- до одного поля — для платників на єдиний рахунок («Додаткова інформація запису»);
- органи виконавчої влади у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції. ДПС за стягнення коштів на єдиний рахунок заповнює лише 3 поля — «Номер рахунку», «Сума податку», «Додаткова інформація запису».
Окрім того, встановлять переліки кодів видів сплати, які використовуватимуть платники, ДПС, Державна виконавча служба таі Держмитслужба для заповнення поля «Код виду сплати» реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції:
- за перерахування (стягнення) податків, зборів, платежів;
- перерахування (стягнення), повернення ЄСВ.
Щоб заповнити обов’язковий реквізит платіжної інструкції «Призначення платежу» під час сплати податків, зборів, платежів і ЄСВ на бюджетний/небюджетний/єдиний рахунок платник використовуватиме поля:
- «Код виду сплати»;
- «Додаткова інформація запису»;
- «Номер рахунку»;
- «Сума податку»;
- «Інформація про податкове повідомлення (рішення)»;
- «Тип».
Водночас втратить чинність наказ Мінфіну від 24.07.2015 № 666.
Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».
Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.