Тепер через «Дію» можна подати заяву на добровільну сплату ЄСВ

З 4 грудня діє закон про добровільну сплату страхових внесків до ПФУ. Відповідний договір можна укласти з ПФУ в е-формі через Портал Дія.

pn_1801.jpg

Оплата праці в умовах повітряних тривог і відключення світла

 04.12.2022 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні» від 04.11.2022 № 2734-IX.

Особи, які досягли 16-річного віку та не належать до осіб, яким призначили пенсію в солідарній системі, можуть добровільно сплачувати страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (далі — страхові внески) за договором з ПФУ.

Договір про добровільну сплату страхових внесків (далі — договір) можна укласти в електронній формі через Портал Дія, мобільний додаток «Дія» або на вебпорталі е-послуг ПФУ.

Окрім того, договір про сплату страхових внесків можна укласти на користь третьої особи (крім особи, інформація про яку відсутня в інформаційній базі системи персоніфікованого обліку).

Форму договору та порядок його укладення затвердить ПФУ.

Особа самостійно визначає розмір страхових внесків, періодичність і строки їх сплати.

Страхові внески зараховуватимуть:

  • за місяць, в якому кошти надійшли на рахунок ПФУ;
  • в рахунок місяця, що настає за місяцем, коли кошти надійшли ПФУ, — якщо з урахуванням фактично сплаченого ЄСВ за відповідний місяць сума зарплати, з якої сплатили страхові внески, перевищуватиме максимальну величину зарплати, з якої сплачують страхові внески.

Інформацію про сплату внесків ПФУ формуватиме автоматично за фактом зарахування коштів. Повідомлення про це надсилатимуть застрахованій особі в її особистий кабінет на вебпорталі е-послуг ПФУ.

Крім того, доповнили новими нормами Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Вони передбачають, що юридичні або фізичні особи можуть сплачувати персоналізовані благодійні внески, адресовані пенсіонеру, з яких спрямовуватимуть:

  • 70% — на виплату пенсіонеру;
  • 30% — до солідарної системи.

За інформацією ВРУ

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Об’єднаний звіт з ЄСВ та ПДФО (Податковий розрахунок): оновлено

У консультації розглянемо особливості заповнення звіту та його додатків, коли та який із них подавати, як бути з порожніми додатками, а також останні зміни в чинній формі Податкового розрахунку
647417

Сплата ЄСВ ФОП у 2025 році

Усі фізособи-підприємці є платниками єдиного соціального внеску «за себе». Як він сплачуватиметься у 2025 році – у цьому огляді
32196

Сплата ЄСВ у 2025 році

Єдиний соціальний внесок сплачують роботодавці за своїх працівників після нарахування заробітної плати, винагороди за цивільно-правовими договорами, а також деяких інших виплати. Ще його сплачують фізособи-підприємці — «за себе». Все про ЄСВ — в огляді
6557

ЄСВ: ставки, сплата, строки звітування

Єдиний соціальний внесок (ЄСВ), як постановляє Закон про ЄСВ, сплачують роботодавці за своїх працівників, коли нараховують заробітну плату, винагороди за цивільно-правовими договорами, а також деякі інші виплати. Ще його сплачують «за себе» фізособи-підприємці. Усе про останні зміни щодо ЄСВ – читайте у статті
139425

Як відобразити простій і відпустку за свій рахунок у Податковому розрахунку з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Відпустка за свій рахунок та простій стали поширеними явищами. Як рахувати ЄСВ у такі місяці та скласти Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ — покажемо на зразках і прикладах у консультації
69515

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді