Тепер через «Дію» можна подати заяву на добровільну сплату ЄСВ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

З 4 грудня діє закон про добровільну сплату страхових внесків до ПФУ. Відповідний договір можна укласти з ПФУ в е-формі через Портал Дія.

pn_1801.jpg

Оплата праці в умовах повітряних тривог і відключення світла

 04.12.2022 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні» від 04.11.2022 № 2734-IX.

Особи, які досягли 16-річного віку та не належать до осіб, яким призначили пенсію в солідарній системі, можуть добровільно сплачувати страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (далі — страхові внески) за договором з ПФУ.

Договір про добровільну сплату страхових внесків (далі — договір) можна укласти в електронній формі через Портал Дія, мобільний додаток «Дія» або на вебпорталі е-послуг ПФУ.

Окрім того, договір про сплату страхових внесків можна укласти на користь третьої особи (крім особи, інформація про яку відсутня в інформаційній базі системи персоніфікованого обліку).

Форму договору та порядок його укладення затвердить ПФУ.

Особа самостійно визначає розмір страхових внесків, періодичність і строки їх сплати.

Страхові внески зараховуватимуть:

  • за місяць, в якому кошти надійшли на рахунок ПФУ;
  • в рахунок місяця, що настає за місяцем, коли кошти надійшли ПФУ, — якщо з урахуванням фактично сплаченого ЄСВ за відповідний місяць сума зарплати, з якої сплатили страхові внески, перевищуватиме максимальну величину зарплати, з якої сплачують страхові внески.

Інформацію про сплату внесків ПФУ формуватиме автоматично за фактом зарахування коштів. Повідомлення про це надсилатимуть застрахованій особі в її особистий кабінет на вебпорталі е-послуг ПФУ.

Крім того, доповнили новими нормами Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Вони передбачають, що юридичні або фізичні особи можуть сплачувати персоналізовані благодійні внески, адресовані пенсіонеру, з яких спрямовуватимуть:

  • 70% — на виплату пенсіонеру;
  • 30% — до солідарної системи.

За інформацією ВРУ

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Місячна зарплатна звітність з ЄСВ, ПДФО та військового збору 2025

У консультації розглянемо особливості заповнення звіту та його додатків, коли та який із них подавати, як бути з порожніми додатками, а також останні зміни в чинній формі Податкового розрахунку, який з січня 2025 року став щомісячним
764895

Штраф за несплату ЄСВ у 2025 році

Розглянемо, яка відповідальність передбачена за несплату ЄСВ чи неподання звітності, як уникнути штрафів і що робити, якщо уже отримали штраф
66475

Календар бухгалтера 2025: травень

Цьогоріч травень також не святковий — через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу — все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2025, а сплатити податки — податковий календар на травень 2025. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2025
34121

Як відобразити простій і відпустку за свій рахунок у об’єднаному звіті з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Відпустка за свій рахунок та простій — реалії військового стану. Щоб уникнути фінансових «сюрпризів» та бездоганно заповнити об’єднаний звіт, консультація стане вашим незамінним помічником з практичними кейсами та детальними прикладами
77775

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
14717

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді