Із 2023 року діятимуть нові правила розрахунку середньої зарплати для оплати лікарняних

Середню зарплату для оплати лікарняних обчислюють діленням нарахованої за розрахунковий період зарплати, на яку нарахували ЄСВ, на кількість календарних днів зайнятості без урахування днів, не відпрацьованих з поважних причин.

analyze.jpg

Оплата праці в умовах повітряних тривог і відключення світла

Постанова КМУ від 02.12.2022 № 1350

Кабмін постановою від 02.12.2022 № 1350 уніс зміни до постанови КМУ «Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» від 26.09.2001 № 1266.

У Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженому постановою № 1266 (далі – Порядок) виключили пункт 4. Він установлював, що середньоденна зарплата не може перевищувати максимальну величину бази нарахування ЄСВ з розрахунку на один календарний день, яка обчислюється діленням установленого її розміру в останньому місяці розрахункового періоду на середньомісячну кількість календарних днів.

Крім того, установили, що:

  1. середню зарплату для оплати лікарняних обчислюють діленням нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) зарплати, на яку нарахували ЄСВ/страхові внески, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин.
  2. страхові виплати та оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності працівників, які працюють за сумісництвом, коштом роботодавця здійснюють на підставі листка непрацездатності. Якщо листок непрацездатності видали у паперовій формі, лікарняні призначають на підставі його копії, засвідченої підписом керівника і скріпленої печаткою за основним місцем роботи. Водночас сумісник має надати довідку про середню зарплату за основним місцем роботи.
  3. сума допомоги з тимчасової непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї), допомоги з вагітності та пологів у розрахунку на місяць, що виплачують працівникам і гіг-спеціалістам резидентів Дія Сіті, не має перевищувати розміру доходу, з якого фактично сплатили ЄСВ/страхові внески. Тимчасом середньоденну суму доходу застрахованої особи – працівника або гіг-спеціаліста резидента Дія Сіті, з якої фактично сплатили страхові внески, обчислюють у такому самому порядку, як і для інших застрахованих осіб.

Постанова набирає чинності з 1 січня 2023 року.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240929

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103748

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді