Із 2023 року діятимуть нові правила розрахунку середньої зарплати для оплати лікарняних

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Середню зарплату для оплати лікарняних обчислюють діленням нарахованої за розрахунковий період зарплати, на яку нарахували ЄСВ, на кількість календарних днів зайнятості без урахування днів, не відпрацьованих з поважних причин.

analyze.jpg

Оплата праці в умовах повітряних тривог і відключення світла

Постанова КМУ від 02.12.2022 № 1350

Кабмін постановою від 02.12.2022 № 1350 уніс зміни до постанови КМУ «Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» від 26.09.2001 № 1266.

У Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженому постановою № 1266 (далі – Порядок) виключили пункт 4. Він установлював, що середньоденна зарплата не може перевищувати максимальну величину бази нарахування ЄСВ з розрахунку на один календарний день, яка обчислюється діленням установленого її розміру в останньому місяці розрахункового періоду на середньомісячну кількість календарних днів.

Крім того, установили, що:

  1. середню зарплату для оплати лікарняних обчислюють діленням нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) зарплати, на яку нарахували ЄСВ/страхові внески, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин.
  2. страхові виплати та оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності працівників, які працюють за сумісництвом, коштом роботодавця здійснюють на підставі листка непрацездатності. Якщо листок непрацездатності видали у паперовій формі, лікарняні призначають на підставі його копії, засвідченої підписом керівника і скріпленої печаткою за основним місцем роботи. Водночас сумісник має надати довідку про середню зарплату за основним місцем роботи.
  3. сума допомоги з тимчасової непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї), допомоги з вагітності та пологів у розрахунку на місяць, що виплачують працівникам і гіг-спеціалістам резидентів Дія Сіті, не має перевищувати розміру доходу, з якого фактично сплатили ЄСВ/страхові внески. Тимчасом середньоденну суму доходу застрахованої особи – працівника або гіг-спеціаліста резидента Дія Сіті, з якої фактично сплатили страхові внески, обчислюють у такому самому порядку, як і для інших застрахованих осіб.

Постанова набирає чинності з 1 січня 2023 року.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про відповідність резидента Дія Сіті: як заповнити і коли подати

1 червня — дедлайн подання Звіту про відповідність резидента Дія Сіті та незалежного висновку. У цій консультації знайдете все, на що треба зважити, аби не втратити правових та податкових преференцій
42

Як відобразити в обліку та оподаткувати спецодяг

Безплатно забезпечити працівника спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) на роботі — це обов’язок роботодавця. Правильно відобразити це в обліку — обов’язок бухгалтера. У консультації — як придбати та оформити ЗІЗ, як їх облікувати і списати з різними варіантами оподаткування
65195

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
275279

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
311319

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді