Із 2023 року діятимуть нові правила розрахунку середньої зарплати для оплати лікарняних

Середню зарплату для оплати лікарняних обчислюють діленням нарахованої за розрахунковий період зарплати, на яку нарахували ЄСВ, на кількість календарних днів зайнятості без урахування днів, не відпрацьованих з поважних причин.

analyze.jpg

Оплата праці в умовах повітряних тривог і відключення світла

Постанова КМУ від 02.12.2022 № 1350

Кабмін постановою від 02.12.2022 № 1350 уніс зміни до постанови КМУ «Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» від 26.09.2001 № 1266.

У Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженому постановою № 1266 (далі – Порядок) виключили пункт 4. Він установлював, що середньоденна зарплата не може перевищувати максимальну величину бази нарахування ЄСВ з розрахунку на один календарний день, яка обчислюється діленням установленого її розміру в останньому місяці розрахункового періоду на середньомісячну кількість календарних днів.

Крім того, установили, що:

  1. середню зарплату для оплати лікарняних обчислюють діленням нарахованої за розрахунковий період (12 календарних місяців) зарплати, на яку нарахували ЄСВ/страхові внески, на кількість календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин.
  2. страхові виплати та оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності працівників, які працюють за сумісництвом, коштом роботодавця здійснюють на підставі листка непрацездатності. Якщо листок непрацездатності видали у паперовій формі, лікарняні призначають на підставі його копії, засвідченої підписом керівника і скріпленої печаткою за основним місцем роботи. Водночас сумісник має надати довідку про середню зарплату за основним місцем роботи.
  3. сума допомоги з тимчасової непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї), допомоги з вагітності та пологів у розрахунку на місяць, що виплачують працівникам і гіг-спеціалістам резидентів Дія Сіті, не має перевищувати розміру доходу, з якого фактично сплатили ЄСВ/страхові внески. Тимчасом середньоденну суму доходу застрахованої особи – працівника або гіг-спеціаліста резидента Дія Сіті, з якої фактично сплатили страхові внески, обчислюють у такому самому порядку, як і для інших застрахованих осіб.

Постанова набирає чинності з 1 січня 2023 року.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4224

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
100

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1271

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
676

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді