Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС: зміни у митних режимах сторін

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Із 1 січня 2016 року почала діяти зона вільної торгівлі між Україною та ЄС

Із 1 січня 2016 року почала діяти зона вільної торгівлі між Україною та ЄС. Оскільки ЄС знизив для України ставки увізного мита до рівня першого року зони вільної торгівлі ще у 2014 році в рамках автономних торговельних преференцій, функціонування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі наразі означає початок зниження увізних мит Україною для товарів походженням з ЄС.

Із рівнями ставок увізного мита України, які будуть застосовуватись у 2016 році до імпорту товарів походженням з ЄС у рамках вільної торгівлі між Україною та ЄС, можна ознайомитись за посиланням.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

При цьому паралельно з режимом вільної торгівлі впродовж двох років продовжуватиме діяти пільговий режим GSP, яким Україна користується вже багато років при експорті до держав — членів ЄС. Попередній швидкий аналіз показує, що по 547 тарифних лініях класифікації митного тарифу ЄС у 2016 році буде вигідніше експортувати в рамках режиму GSP. А у 2017 році таких ліній залишиться 424. При цьому для експорту в рамках режиму вільної торгівлі необхідно отримати сертифікат походження товарів форми EUR.1, який з 1 січня 2016 року видається митними органами України, а для експорту в рамках GSP режиму необхідно отримати сертифікат форми А, який видається ТПП.

Перелік товарів за кодами КН ЄС, ставки увізного мита по яких у 2016 році нижчі в рамках режиму GSP, можна переглянути за посиланням.

Порядок заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1 відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони затверджено наказом Мінфіну від 18.11.2014 № 1142.

По окремих товарах лібералізація торгівлі відбудеться в рамках тарифних квот. Водночас експортувати до ЄС та імпортувати з ЄС до України можна і поза межами тарифних квот, сплачуючи при цьому увізне мито.

З переліками тарифних квот, а також ставок увізного мита в межах квот та поза їх межами можна ознайомитись тут: для України, для ЄС.

Порядок контролю за розподілом тарифної квоти затверджено наказом Мінфіну від 11.12.2014 № 1203.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бухгалтерська довідка 2025: коли потрібна, як оформити + зразок

Бухгалтерська довідка виручає, коли бракує первинних документів, затримується контрагент або потрібно пояснити помилку. Мінфін уточнив, коли можна її складати, а ми зібрали готові зразки для типових ситуацій
103995

Історія професії бухгалтера

Однією із найважливіших професій у сучасному світі є професія бухгалтера. У статті поринемо в минуле, щоб дізнатися, яка ж історія виникнення бухгалтерського обліку, а також відповісти на запитання, хто такий бухгалтер
9712

День бухгалтера 2025: ідеї святкування

Сьогодні, 16.07.2025, святкуємо День бухгалтера та аудитора в Україні. Зібрали для вас шість ідей, як відзначити цю подію в піднесеному настрої та з користю
41101

Віддалене робоче місце бухгалтера: як оформити

Воєнна агресія рф, а перед тим і карантин, порушили питання організації дистанційної роботи. Її можна влаштувати далеко не кожному, але професія бухгалтера якраз входить до числа тих, де це можливо. Як організувати віддалене робоче місце бухгалтеру, як це виглядає технічно так як оформити дистанційну роботу — у статті
13655

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді