Часткова компенсація за придбання сільгосптехніки: як відшкодувати 25% своїх витрат
Зокрема, пропонують змінити умови щодо висадки та облаштування насадження на земельній ділянці або на суміжних ділянках. Змін зазнає Порядок надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, що його затвердив КМУ постановою від 21.06.2022 № 738.
Згідно з новими нормами:
- гранти надаватимуть для висадки та облаштування насадження на земельній ділянці або на суміжних земельних ділянках, загальна площа якої/яких становить від 1 до 25 гектарів;
- допускають розташування між земельними ділянками господарських шляхів, прогонів, полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень, рубежів (річок, струмків, каналів, лісосмуг, рослинних смуг, дерев, стежок, рівчаків, ярів, заболочених земель).
Підприємцям необхідно врахувати зазначену інформацію при розробці проєкту висадки насаджень, якщо вони планують звернутися за отриманням гранту в 2024 році.
Нагадуємо, грантова програма діє з 1 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг — можливість для кожного бажаючого створити чи розвивати власний бізнес за напрямками «Своя справа», «Свій сад», «Своя теплиця», «Новий рівень».
Гранти надають у розмірі не більше 70% вартості проєкту, але не більше 10 млн грн. Заявник має профінансувати власними або кредитними коштами не менше 30% вартості проєкту. Обов’язковою умовою є працевлаштування потрібної кількості працівників. Для садів — від 5 до 10 постійних і 125—425 сезонних робітників залежно від найменування насаджень. Для теплиць — не менше 4 постійних та 10 сезонних на гектар.
За інформацією Мінагрополітики
Облікова політика — внутрішній документ агропідприємства. Проте норми, які підприємство закладає до облікової політики, можуть як допомогти врятувати від ризиків, так і зашкодити