Гараж може бути об’єктом одноразового (спеціального) добровільного декларування

Об’єктом декларування може бути гараж, придбаний за рахунок доходів, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки та збори.

dekl_ep_4gr_2001.jpg

ДТЕК відключила світло: чи буде штраф через відсутність Z-звіту

Об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування може бути нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової та нежитлової нерухомості), що належить декларанту на праві власності та перебуває на території України або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі — Декларація) (пп. «б» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ Податкового кодексу України (ПК)).

До нерухомого майна належать також об’єкти незавершеного будівництва, які:

  • не прийняті в експлуатацію або право власності на які не зареєстроване, але майнові права на такі об’єкти належать декларанту на праві власності;
  • не прийняті в експлуатацію та розташовані на земельних ділянках, що належать декларанту на праві приватної власності або на праві довгострокової оренди/суперфіцію.

У нежитловій нерухомості (будівлі, приміщення, що не належать до житлового фонду) виділяють, зокрема:

  • гаражі — гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки (пп. 14.1.129 ПК);
  • господарські (присадибні) будівлі — допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, гаражі, літні кухні, вбиральні, погреби, навіси, котельні тощо (пп. 14.1.129 ПК).

Визначення належності об’єкта нежитлової нерухомості до того чи іншого класу будівель за призначенням проводять на підставі документів, що підтверджують їх право власності.

Склад та обсяг активів, джерела одержання яких у разі невикористання фізособою права на подання Декларації вважають такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства, визначено пунктом 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПК.

До цього виняткового переліку належить, зокрема, нерухоме майно у вигляді об’єктів нежитлової нерухомості — нежитлові будинки некомерційного призначення та/або нежитлові будинки незавершеного будівництва некомерційного призначення, загальна площа яких не перевищує 60 кв. м, розташоване на території України, яке станом на дату завершення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування належало фізособі на праві власності (зокрема спільної сумісної або спільної часткової власності), що підтверджено даними відповідних держреєстрів (пп. 2 п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПК).

Положення пункту 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПК застосовують у разі невикористання фізособою права на подання Декларації.

Отже, у разі використання фізособою права на подання Декларації, об’єктом декларування може бути гараж, придбаний за рахунок доходів, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Подарунки працівникам: оподаткування

Роботодавці мають добру традицію дарувати своїм працівникам та їхнім дітям подарунки у негрошовій формі, особливо — напередодні зимових свят. Розберемо, які особливості оподаткування подарунків працівникам у натуральній формі
125

Довідка про доходи: як видати працівнику

Довідка про доходи може знадобитися працівникові будь-коли. За якою формою видавати довідку про доходи та в яких випадках, підкажемо у консультації
227333

Додаток КІК до декларації про майновий стан: зразок

Як заповнити Додаток КІК, який містить доходи від участі фізособи у контрольованій іноземній компанії, у чому особливості перехідного періоду, як показати у декларації одночасно дані і за 2022, і за 2023 роки та як заповнити Додаток КІК у разі звільнення від оподаткування – відповіді на ці та інші питання зі зразками заповнення Додатка КІК знайдете у цій консультації
17401

Декларація про майновий стан

Декларація про майновий стан, декларація про доходи – це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. У консультації розповімо, коли й кому подавати декларацію про майновий стан та доходи. Також розглянемо приклад як заповнити декларацію про майновий стан і доходи для звичайних громадян та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
418666

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2105

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді