Виплачуємо лікарняні від ФСС з ТВП звільненому працівнику

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Що робити з коштами ФСС з ТВП зі спеціального рахунку, які надійшли для виплати лікарняного після звільнення працівника? При цьому працівник знаходиться за межами України.

Що робити з коштами ФСС з ТВП зі спеціального рахунку, які надійшли для виплати лікарняного після звільнення працівника? При цьому працівник знаходиться за межами України.

Порядок фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів ФСС з ТВП затверджено постановою правління ФСС з ТВП від 22.12.2010 № 26(далі— Порядок № 26).

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Відповідно до пункту 9 Порядку № 26 після надходження суми коштів, зазначених у заяві-розрахунку, на рахунок страхувальника, останній зобов’язаний здійснити виплату відповідного матеріального забезпечення у встановлені строки. Ці строки визначено у статті 52 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-ІІІ.

Так, допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати. При цьому до заробітної плати належать як виплати, що включаються до фонду оплати праці, так і ті, які до нього не входять, зокрема, лікарняні (п. 3.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5).

Якщо у даному випадку підприємство не може перерахувати кошти звільненому працівнику на його картковий рахунок, суму такого матеріального забезпечення слід зняти зі спеціального рахунку та провести розрахунок з працівником через касу підприємства.

У такому разі касова відомість буде доказом, що підприємство намагалося виплатити звільненому працівнику ці гроші зі спецрахунку. Однак, оскільки нема неможливості зв’язатися з такою особою, гроші будуть здані назад у банк на розрахунковий рахунок підприємства по аналогії з депонованою заробітною платою.

Депонована заробітна плата — це готівкові кошти, що одержані підприємствами (підприємцями) для виплат, пов’язаних з оплатою праці, та не виплачені в установлений строк окремим фізичним особам (п. 1.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.2004 № 637;
далі — Положення № 637).

Пунктом 2.10 Положення № 637 установлено строки, після закінчення яких заробітна плата має бути депонована:

  • за виплатами, що належать до фонду оплати праці, — протягом 3 робочих днів із дня отримання грошей у банку (включаючи день їх отримання);
  • за виплатами, які до фонду оплати праці не включаються, — протягом дня отримання готівки в банку. Суми готівки, що одержані в банку і не використані за призначенням протягом установленого строку, повертаються підприємством до банку не пізніше наступного робочого дня або можуть залишатися в його касі (у межах установленого ліміту).

Враховуючи зазначене, сума невиплачених лікарняних має бути депонована та повернена на розрахунковий рахунок підприємства в банку не пізніше наступного робочого дня після їх отримання із спецрахунку. Надалі виплатити звільненому працінику раніше депоновану заробітну плату можна як за рахунок грошових коштів, отриманих на такі цілі в банку, так і за рахунок готівкової виручки, що надійшла в касу.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
25087

Видатковий касовий ордер: заповнення&зразок

Видатковий касовий ордер — це обов’язковий документ, якщо підприємство має касу та видає готівку на господарські потреби чи передає її до банку. Коли заповнюєте форму, зважайте на все — від форми бланку до заповнення реквізитів. У консультації розповімо про заповнення видаткового касового ордера
93661

Z-звіт: як сформувати

Z-звіт — це обов’язковий денний звіт касового апарату — як звичайного, так і програмного. Друкувати його чи ні, як, де і скільки зберігати, як часто формувати Z-звіт, електронний Z-звіт, особливості Z-звітів програмних РРО, відповідальність за порушення — в огляді
85524

Звіт про виконання будівельних робіт 2025

Облік у будівництві специфічний. Бухгалтер має ще й знати правила галузевої статзвітності. Ця консультація щодо заповнення звіту про виконання будівельних робіт (форма № 1-кб (місячна)) допоможе розібратися і заощадити час
14479

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді