Уряд ухвалив проєкт Державного бюджету на 2023 рік

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

31 жовтня парламент ухвалив проєкт Держбюджету—2023 до другого читання з урахуванням пропозицій народних депутатів. В огляді зазначимо головні зміни.

budget_2023.png

Розрахунок зарплати, звітність, перевірки

Денис Шмигаль у своєму Телеграмі повідомив, що Уряд ухвалив проєкт бюджету на 2023 рік до другого читання з урахуванням пропозицій народних депутатів. Наразі за проєкт бюджету мають проголосувати у Верховній Раді.

До другого читання Уряд скоригував прогноз зростання ВВП на 2023 рік у бік консервативного сценарію (3,2% замість 4,6%). Прогноз інфляції знизився з 30% до 28%.

Бюджет на 2023 рік планують з урахуванням 1,3 трлн грн доходів. Завдяки скоригованим макропоказникам та податковим змінам дохідну частину пропонують збільшити на понад 50 млрд грн.

Видатки будуть складати 2,6 трлн грн. Обсяги видатків збільшили на виплати пенсій, на ліквідацію наслідків збройної агресії росії (будівництво, ремонти, купівля людей житла), на наукову й науково-технічну діяльність, на пільгові іпотечні кредити ВПО. Загалом до другого читання в об'єкті держбюджету видаткова частина зросла на 66,8 млрд грн.

Пріоритет №1 залишається незмінним – безпека й оборона. На боротьбу з окупантами запланували понад 1 трлн грн, це більше 18% ВВП.

Дефіцит держбюджету наступного року складе понад 20% ВВП. Його планують покривати за рахунок допомоги партнерів. Для цього необхідно залучити 38 млрд доларів.

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
274903

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
310761

Нарахування авансу зарплати

Заробітну плату за першу половину місяця називають «авансом». Як його розрахувати, показати в обліку та оподаткувати — розкажемо у статті
138189

Відклик з відпустки

Ситуації бувають різні: виробнича необхідність, непередбачувана відсутність колеги або нагальна потреба у фахівцеві. У таких випадках у роботодавця виникає потреба ініціювати відклик працівника з відпустки. Але як це зробити правильно, щоб не порушити трудові права працівника й не отримати штраф? У цій статті розберемося, коли відклик дозволений, які умови обов’язкові, та як усе оформити документально
80442

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді