Бізнес просить прискорити видачу санітарно-епідеміологічних висновків

Бізнес просить Прем’єр-міністра України прискорити видачу дозвільних документів, без яких неможливо працювати.

analyzing.jpg

Чи індексувати зарплату в березні та квітні 2025 року

Кабмін постановою від 18.03.2022 № 314 (далі — Постанова № 314) на період воєнного стану:

  • продовжив строки дії документів дозвільного характеру, зокрема санітарно-епідеміологічних висновків;
  • дозволив підприємцям подавати декларації про провадження господарської діяльності замість отримання окремих дозвільних документів.

Водночас Постанова № 314 передбачає, що за три місяці після завершення воєнного стану бізнес має отримати всі дозвільні документи. Зокрема, Висновки держаної санітарно-епідеміологічної експертизи (далі — Висновки).

Однак окремі спеціалісти вже зараз трактують відсутність Висновків як порушення вимог профільного технічного регламенту. Це може призвести до штрафів і непорозумінь з держорганами під час перевірок. Як саме трактувати законодавство, бізнес до кінця не розуміє. А відсутність конкретики спричиняє занепокоєння.

Деякі розповсюджувачі нехарчових товарів почали вимагати у виробників та імпортерів Висновки і відмовляються без них надавати ці товари на ринок. У травні Держпродспоживслужба оголосила про відновлення прийому заяв на видачу Висновків. Однак бізнес повідомляє, що видачу Висновків постійно затримують на декілька місяців. Це негативно впливає на реалізацію бізнес-процесів.

Ситуацію ускладнила постанова КМУ від 28.02.2022 № 165, яка на час воєнного стану зупинила строки видачі документів дозвільного характеру. Відтак у компаній немає змоги звернути увагу Держпродспоживслужби на те, що не дотримуються строки видачі Висновків, що встановив закон. Водночас без цих документів бізнес не може продовжувати нормально працювати.

Тож Європейська Бізнес Асоціація звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля і Кабміну з проханням зменшити граничний строк видачі Висновків до 10 робочих днів. Для бізнесу надзвичайно важливо, щоб Висновки не лише видавали, а й спростили процедуру їх підписання. Вона має бути максимально прозорою та контрольованою.

За інформацією ЄБА


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75609

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240928

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103748

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді