Бізнес просить прискорити видачу санітарно-епідеміологічних висновків

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Бізнес просить Прем’єр-міністра України прискорити видачу дозвільних документів, без яких неможливо працювати.

analyzing.jpg

Індексація зарплат повертається в липні 2025-го

Кабмін постановою від 18.03.2022 № 314 (далі — Постанова № 314) на період воєнного стану:

  • продовжив строки дії документів дозвільного характеру, зокрема санітарно-епідеміологічних висновків;
  • дозволив підприємцям подавати декларації про провадження господарської діяльності замість отримання окремих дозвільних документів.

Водночас Постанова № 314 передбачає, що за три місяці після завершення воєнного стану бізнес має отримати всі дозвільні документи. Зокрема, Висновки держаної санітарно-епідеміологічної експертизи (далі — Висновки).

Однак окремі спеціалісти вже зараз трактують відсутність Висновків як порушення вимог профільного технічного регламенту. Це може призвести до штрафів і непорозумінь з держорганами під час перевірок. Як саме трактувати законодавство, бізнес до кінця не розуміє. А відсутність конкретики спричиняє занепокоєння.

Деякі розповсюджувачі нехарчових товарів почали вимагати у виробників та імпортерів Висновки і відмовляються без них надавати ці товари на ринок. У травні Держпродспоживслужба оголосила про відновлення прийому заяв на видачу Висновків. Однак бізнес повідомляє, що видачу Висновків постійно затримують на декілька місяців. Це негативно впливає на реалізацію бізнес-процесів.

Ситуацію ускладнила постанова КМУ від 28.02.2022 № 165, яка на час воєнного стану зупинила строки видачі документів дозвільного характеру. Відтак у компаній немає змоги звернути увагу Держпродспоживслужби на те, що не дотримуються строки видачі Висновків, що встановив закон. Водночас без цих документів бізнес не може продовжувати нормально працювати.

Тож Європейська Бізнес Асоціація звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля і Кабміну з проханням зменшити граничний строк видачі Висновків до 10 робочих днів. Для бізнесу надзвичайно важливо, щоб Висновки не лише видавали, а й спростили процедуру їх підписання. Вона має бути максимально прозорою та контрольованою.

За інформацією ЄБА


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12028

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52410

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді