Бізнес просить прискорити видачу санітарно-епідеміологічних висновків

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Бізнес просить Прем’єр-міністра України прискорити видачу дозвільних документів, без яких неможливо працювати.

analyzing.jpg

Чи індексувати зарплату в березні та квітні 2025 року

Кабмін постановою від 18.03.2022 № 314 (далі — Постанова № 314) на період воєнного стану:

  • продовжив строки дії документів дозвільного характеру, зокрема санітарно-епідеміологічних висновків;
  • дозволив підприємцям подавати декларації про провадження господарської діяльності замість отримання окремих дозвільних документів.

Водночас Постанова № 314 передбачає, що за три місяці після завершення воєнного стану бізнес має отримати всі дозвільні документи. Зокрема, Висновки держаної санітарно-епідеміологічної експертизи (далі — Висновки).

Однак окремі спеціалісти вже зараз трактують відсутність Висновків як порушення вимог профільного технічного регламенту. Це може призвести до штрафів і непорозумінь з держорганами під час перевірок. Як саме трактувати законодавство, бізнес до кінця не розуміє. А відсутність конкретики спричиняє занепокоєння.

Деякі розповсюджувачі нехарчових товарів почали вимагати у виробників та імпортерів Висновки і відмовляються без них надавати ці товари на ринок. У травні Держпродспоживслужба оголосила про відновлення прийому заяв на видачу Висновків. Однак бізнес повідомляє, що видачу Висновків постійно затримують на декілька місяців. Це негативно впливає на реалізацію бізнес-процесів.

Ситуацію ускладнила постанова КМУ від 28.02.2022 № 165, яка на час воєнного стану зупинила строки видачі документів дозвільного характеру. Відтак у компаній немає змоги звернути увагу Держпродспоживслужби на те, що не дотримуються строки видачі Висновків, що встановив закон. Водночас без цих документів бізнес не може продовжувати нормально працювати.

Тож Європейська Бізнес Асоціація звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля і Кабміну з проханням зменшити граничний строк видачі Висновків до 10 робочих днів. Для бізнесу надзвичайно важливо, щоб Висновки не лише видавали, а й спростили процедуру їх підписання. Вона має бути максимально прозорою та контрольованою.

За інформацією ЄБА


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
274923

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
310807

Нарахування авансу зарплати

Заробітну плату за першу половину місяця називають «авансом». Як його розрахувати, показати в обліку та оподаткувати — розкажемо у статті
138198

Відклик з відпустки

Ситуації бувають різні: виробнича необхідність, непередбачувана відсутність колеги або нагальна потреба у фахівцеві. У таких випадках у роботодавця виникає потреба ініціювати відклик працівника з відпустки. Але як це зробити правильно, щоб не порушити трудові права працівника й не отримати штраф? У цій статті розберемося, коли відклик дозволений, які умови обов’язкові, та як усе оформити документально
80904

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді